Úvod > Články > Heslová anabáze aneb Skype stejně nefunguje

Heslová anabáze aneb Skype stejně nefunguje

Tak jsem zapomněl heslo ke svému účtu na Skypu. Vzhledem k tomu, že jej koupil Microsoft, řekl jsem si, že bych to měl nějak promptně vyřešit, než tam zavedou nové pořádky. Účet tam mám asi deset let, tak to za to stálo.

Tedy řeknu vám, že už se mi dlouho takhle pěkně nic nepovedlo. Skype heslo mám uložené a přihlašuji se obyčejným otevřením programu (ne, taková lama, abych měl nastavené spouštění při startu, skutečně nejsem, z toho mě vyléčilo nejen zpomalování počítače, ale i pár vzkazů od šéfa v tu nejnevhodnější dobu, kdy vám buď zkazí náladu, nebo mu nemůžete odepsat, protože jste v náladě, kdy by vám vůbec nerozuměl). 

To znamená, že se na Skype bez obtíží dostanu a můžu využívat jeho služby. Ovšem potíže nastaly s pořízením netbooku, z něhož jsem potřeboval tu a tam někomu napsat či případně zavolat. A to bez hesla nešlo. Ani trochu to nešlo.

Mával jsem nad tím nějakou dobu rukou a k aktivitě mě popostrčil skutečně až avizovaný prodej Skypu. Tak jsem dal změnit heslo. Při zapomenutí vás překolíčkují na internetové rozhraní, kde po vás chtějí zadat heslo, jež jste použili při zakládání účtu. Tady to na žádný problém nevypadalo, ten jsem našel v nastavení. Prostě jsem nechal odeslat DaVinciho kód do schránky a šel na něj čekat.

Nebudete se asi divit tomu, že nepřišel. Kdyby se tak stalo, byl by tenhle článek jaksi bez tématu, a i když je takových článků na internetu většina, přece jen vás na DSL máme rádi natolik, abychom vás podobnými záležitostmi nezatěžovali.

Zadal jsem e-mail znovu, splést se může přece každý. Třeba vynechat písmenko. Nebo tak něco. Znovu odeslat po dvojí kontrole. A zase nic. Pak ještě jednou a pak už mi odmítli poslat další kód, protože jsem přešvihl denní limit.

Další den jsem jednou zkusil pro jistotu i alternativní mail, který jsem měl uvedený jako sekundární. A zas nic. Zbylé pokusy jsem vyplácal na správný mail. Pak jsem začal psát známým, co se mi děje a jestli mi neumí pomoci. Když jsem napsal na několik fór, podíval jsem se znovu na svůj přednastavený mail.

„Ne, to není možné!“ vykřikl jsem ve ztemnělém bytě, kdy jediným světlem byla záře monitoru. „To není možné!“ vykřikl jsem znovu. Ale možné to bylo. Ten překlep v adrese jsem udělal. Ale už tehdy při registraci. V mojí zadané mailové adrese chybělo písmeno. A tenkrát se nic neověřovalo zpětně, nic se nemuselo aktivovat, nic nebyl problém.

Smazal jsem příspěvky na fórech a kliknul na „změnit mail“. A hádejte, co následovalo. Ano, ke změně mailu potřebujete jen a pouze vaše heslo. Ale to jsem zapomněl. A žádný takový mail neexistuje! Tak teď jsem měl dvě možnosti, ale ta druhá mě napadla až dodatečně, takže ji tu jen zmíním na okraj. Mohl jsem založit ten mail, který jsem měl v registraci. V případě, že by nebyl zabraný. Ale to mi nedošlo, bylo by to asi elegantní a já bych se mohl chlubit svojí břisknou inteligencí. Nic takového se ale nestalo a nestane, nebojte se.

Napsal jsem na help desk Skypu, co že se mi to stalo. V sobotu v noci. Do půl hodiny jsem měl zpátky odpověď a změněné heslo na to správné znění. Prý že pokud by byly problémy, tak se mám ozvat. Já žádné nepředpokládal, ale i tak jsem hned běžel změnit heslo. Zadal jsem znovu e-mail, zaručeně správně a…!!! Počet pokusů byl pochopitelně vyčerpaný. Jak jsem jen mohl zapomenout.

To jsem nevydržel a napsal Skypu velmi milé „děkuji“. Prý není zač a že se mám když tak zase ozvat. To jsem už dopředu nepovažoval za nutné. Počkal jsem čtyřiadvacet hodin a zase zadal mail, aby poslali kód. A zase nic. Deset minut nic. Dvacet minut nic. Druhý pokus nic. Hodina nic. Mně bylo na nic. Psát se mi jim nic nechtělo. Ale nakonec co jiného mi zbývalo? No nic.

Dobrý den, včera jste mi moc hezky změnili e-mail, ale stejně to nefunguje, co mám dělat? Děkuju. Odpověď tu byla zase brzy. Vydrž, Prťka, říkalo se v ní po anglicku. Restartovali server nebo co a od té doby jim blbne zasílání hesel. Že se omlouvají, ale že to určitě půjde. Jenže já šel spát. Když jsem si ráno vzpomněl, že už bych tam mohl mít kód, tak tam nebyl. Přišel asi za osm hodin, zatímco jeho platnost je pouhých šest.

Ale přišel! K ničemu, ale přišel! A tak jsem jechal zadat znovu e-mail a poslat si jej znovu. A to byste nevěřili, co mi to napsalo. Už zase jsem vyčerpal ty všivé pokusy. V noci bude čtyřiadvacet hodin pryč a já to zase zkusím. Třeba už Skype odstraní potíže se zasíláním hesel. Třeba bude tahle anabáze konečně u konce. Jsem totiž příliš krásný, abych sháněl pět dní zapomenuté heslo na Skype!

Dovětek

Hned, jak jsem zjistil tragédii se špatně zadaným mailem, psal jsem to kamarádovi. Namísto toho, aby mi pomohl, zjistil, že svoje heslo ke Skypu taky neví a funguje stejně jako já s autopřihlášením. E-mail měl ale zadaný správně. Ale háček to mělo taky. Zadal tam svůj tehdejší firemní, ke kterému nemá už pět let přístup. Takže je na tom stejně jako já. 

11. 6. 2011

Autor: Richard Klíčník

Sdílejte

Přečtěte si také

 

Technika s lidskou povahou

O prázdninách převážím notebook mezi domovem a návštěvami s dětmi u babiček a dědů. Pokaždé, když jej pak zapojuji...

 

Furt něco mažu

Používám dvě e-mailové adresy. Jednu soukromou, jednu pracovní, vlastně firemní. Na soukromou mi chodí hromady...

 

5 zajímavých pivních webů

O prázdninách, v parném létě, přijde dobré pivečko vhod. Měl jsem štěstí i na nová piva jako Rampušák, a chtěl jsem...

Nejčtenější články

Vodafone zařazuje do nabídky Nova Sport 5 a 6, odvysílá Formuli 1 i MotoGP

 

Vodafone nabídne v rámci své Vodafone TV stanice Nova Sport 5 a Nova Sport 6. Diváci se tak mohou těšit na Formuli...

Naměřené rychlosti internetu na DSL.cz v dubnu 2024

 

Rychlosti internetu v dubnu některých technologií rostly, u jiných naopak klesaly. Zjistěte, jak si vedl váš...

Avast dostal v ČR pokutu ve výši 351 milionů korun

 

Avast dostal od českého Úřadu pro ochranu osobních údajů pokutu ve výši 351 milionů korun Důvodem je neoprávněné...