Úvod > Články > Dodatečné ponaučení po zkušenosti z letošních Vánoc

Dodatečné ponaučení po zkušenosti z letošních Vánoc

Pánové! Kdybyste někdy chtěli jakékoliv holce koupit kosmetiku, označení BIO nebo GENETICKY NEMODIFIKOVANÉ SUROVINY nebo RUČNÍ VÝROBA V DOMÁCÍ MANUFAKTUŘE nebo NETESTOVÁNO NA ZVÍŘATECH nebo S VŮNÍ NĚČEHO ÚŽASNĚ EXOTICKÉHO (A DOST MOŽNÁ ALERGENNÍHO) nemají nic společného s tím, jestli to tu holku zaujme.

Pokud už je jí víc než 13 let, je "zajetá" na to, aby měla anung, co funguje a co ne. Patrně se usměje, aby vám udělala radost, ale pak to někam pečlivě uklidí, vytáhne to pouze před návštěvou a bude se držet jako klíště toho, co má vyzkoušené.

Toho zboží, které jste vy nejspíš náhodně popadli někde v regálu, totiž ona musela v průměru vyzkoušet dvacet různých typů a značek, než se jí konečně podařilo najít svůj dvacátý první. Hledala kombinace alergenů, viskozity, trvanlivosti, kompatibility s jinými přípravky (například její kůže + podkladový krém + make-up + pudr), barev a odstínů. Stálo to celkem dost peněz a času, než si to "nacvičila" a změny chce proto provádět jen velice opatrně.

Pokud s ní žijete, chcete ji opravdu potěšit a dát jí najevo, že o ni máte zájem, raději si před nákupem kosmetiky všimněte, co má v kabelce a doplňte jí zásobu tohoto ověřeného modelu.

Abyste si to procítili, uvedu paralelu: představte si, že vaše oblíbené pivo je Prazdroj. Máte rádi tu klasickou chuť piva se spodním kvašením. Víte, že vám s ní i po ní bude dobře. Že se lahodně pojí s vepřovým, knedlíkem a zelím.

Nuže jednoho dne nastane rodinná oslava a tchán z druhého konce republiky (který je zapřísáhlý abstinent) vám přivezl kvasnicové Starobrno, navíc s malinovou příchutí a bez alkoholu. Je sice krásně zabalené, uvnitř je 48 plechovek ve Vánočním balení, na balíku je krásně vyvedený nápis "TAJEMSTVÍ DOBRÉ NÁLADY" a z reklamy se na vás směje známý herec.

Ale narozdíl od tchána vy víte, že jakmile to otevřete, rozlehne se odporný smrad kvasnic. Mok bude chutnat jako moč vyždímaná ze slámy a smíchaná s lacinou limonádou Euroshopper. Narozdíl od něj vy tohle všechno víte a lehce se vám zdvíhá žaludek. Co uděláte?

Na tchána se usmějete, s křečovitým výrazem štěstí vypijete jednu plechovku a modlíte se, abyste nemuseli jít do druhé. Celou dobu sedíte na židli nejblíž k WC a hned po jeho odjezdu krabice zmizí do sklepa nebo rovnou do popelnice. 

Ale protože tohle je IT časopis, musí přijít ještě jedna verze: do vašeho vytuněného PC jste si vybrali opravdu výkonnou grafickou kartu. Všechny díly mají takt odpovídající optimálně sběrnici. Máte vodní chlazení. Používáte SSD pro start operačního systému a aplikací + HDD v RAIDu pro data. RAM máte tolik, že jste zapomněli význam slova swap. Nad tím je operační systém tak tweakovaný, že by ho jeho autoři nepoznali a v něm ty správné nepadavé verze ovladačů. Renderujete v reálném čase snad milión fps.

A najednou vám vaše přítelkyně, která je v Greenpeace, přinese z bazaru netbook s Atom N270 a dožaduje se, abyste ho začali používat místo té vaší potvory proto, že je ekologicky nešetrná. 

Comprende?

7. 1. 2012

Autor:

Sdílejte

Přečtěte si také

 

Technika s lidskou povahou

O prázdninách převážím notebook mezi domovem a návštěvami s dětmi u babiček a dědů. Pokaždé, když jej pak zapojuji...

 

Furt něco mažu

Používám dvě e-mailové adresy. Jednu soukromou, jednu pracovní, vlastně firemní. Na soukromou mi chodí hromady...

 

5 zajímavých pivních webů

O prázdninách, v parném létě, přijde dobré pivečko vhod. Měl jsem štěstí i na nová piva jako Rampušák, a chtěl jsem...

Nejčtenější články

Prima zveřejnila nová pravidla pro přetáčení reklam na IPTV

 

Od 1. června začne platit zákaz přeskakování reklam na kanálech FTV Prima. Jaké podmínky společnost nastavila pro...

Naměřené rychlosti internetu na DSL.cz v dubnu 2022

 

Jaké rychlosti v dubnu nabízeli jednotliví poskytovatelé svým zákazníkům? Mrkněte na nejnovější statistiky rychlostí...

Rychlosti mobilního internetu na DSL.cz v březnu 2022

 

Jakou rychlost jsme v březnu naměřili u českých operátorů? Podívejte se na nejnovější statistiky rychlostí u...