Úvod > Články > Nova se zmocní ICQ v Česku

Nova se zmocní ICQ v Česku

Společnost CET21 (TV Nova) v průběhu března letošního roku převezme platformu ICQ, známý komunikační program, který však dávno ztratil svou dominantní roli na trhu. Mnozí komentátoři tento krok Novy, ostatně jako i mnohé předchozí kroky na poli internetu a webu, příliš nechápou.

Společnost CET21 na webu TN.Nova.cz oznámila, že se od 14. března 2012 stává hlavním strategickým partnerem ICQ pro území České republiky a Slovenska. Nicméně není těžké pochopit hlasy, které říkají, že Nova tak měla učinit před mnoha lety, nikoli teď, když úloha ICQ není vůbec taková, jaká byla (a s tím související výnosy ze zprostředkované reklamy) . "Spolupráce CET 21 a ICQ bude kromě přeprodejů reklamního prostoru zahrnovat také vzájemné provázání ICQ a online portfolia CET 21, včetně videoobsahu. ICQ se tak například objeví i na stěžejních portálech www.nova.cz a www.markiza.sk," uvádí CET 21 na webu Nova.cz. Další informace CET 21 neposkytla, podrobnosti odhalí až na tiskové konferenci v úterý 17. ledna. 

Nova tak ICQ přebírá od portálu Centrum.cz, které se ICQ pravděpodobně dobrovolně vzdalo. Zda jde o rozumný krok společnosti CET 21, však mnozí pochybují. Protokol ICQ, a tím více oficiální klient ICQ, už totiž nehraje takový prim jako kdysi, a to zejména díky rozmachu sociálních sítí, jak je Facebook, přes který uživatelé u nás komunikují stále častěji. Firma se například nesetkala s pochopením u odborné veřejnosti ani před pár lety, kdy odkoupila společně s českým vyhledávačem Jyxo i blogovací platformu Blog.cz za částku více než 200 milionů korun. 

Kdysi masivně používaná služba ICQ nemá dnes na našem území více než 200-400 tisíc uživatelů, alespoň co se webu týče (samotný počet účtů bude samozřejmě stále vyšší). Centrum Holdings právě kvůli rapidně klesající základně uživatelů a s tím spojenému poklesu výnosů z reklamy vypovědělo spolupráci se slovenskou mutací ICQ. Jaké výnosy z reklamy na ICQ si slibuje společnost CET 21, musí vědět jen ona sama. Nicméně většina komentářů, ne-li všechny, je k těmto plánům Novy velmi skeptická. 

Ostatně samotné ICQ se ve světě nikdy nesetkalo s větším úspěchem – nejvíce lidí tento program, a protokol, používalo právě u nás, na Slovensku nebo v Rusku. 

16. 1. 2012

Autor: Redakce DSL.cz

Sdílejte

Přečtěte si také

 

Mapy.cz představují novinku

Seznam.cz přišel s novinkou pro turisty. Společnost přidala novou funkci do portálu Mapy.cz. Jedná se o možnost...

 

Windows 9: nač ten spěch?

Stále více hlasů ze zasvěcených kruhů mluví o tom, že Microsoft hodlá v srpnu představit svůj nejnovější operační...

 

Google nakupuje analytické nástroje: po Emu získal také JetPac

Google se ve svých akvizicích zaměřuje na firmy, které pracují s umělou inteligencí a pokročilou analýzou dat...

Nejčtenější články

Finále Ligy mistrů můžete sledovat v sobotu na Nova Sport 3

 

Liga mistrů UEFA se blíží do finále. O slavný pohár se v sobotu 1. června utká Borussia Dortmund a Real Madrid...

Od roku 2025 se zvýší koncesionářské poplatky, platit se bude i za mobily a tablety

 

Koncesionářské poplatky za Českou televizi a Český rozhlas se od příštího roku navýší. Změny se dotknou domácností i...

CETIN v srpnu spustí symetrický optický tarif s rychlostí 1 Gb/s

 

CETIN v srpnu spustí hned dvě novinky – navýší rychlosti odesílání u optického tarifu 1 Gb/s a u nejvyššího VDSL...