Úvod > Články > Nova se zmocní ICQ v Česku

Nova se zmocní ICQ v Česku

Společnost CET21 (TV Nova) v průběhu března letošního roku převezme platformu ICQ, známý komunikační program, který však dávno ztratil svou dominantní roli na trhu. Mnozí komentátoři tento krok Novy, ostatně jako i mnohé předchozí kroky na poli internetu a webu, příliš nechápou.

Společnost CET21 na webu TN.Nova.cz oznámila, že se od 14. března 2012 stává hlavním strategickým partnerem ICQ pro území České republiky a Slovenska. Nicméně není těžké pochopit hlasy, které říkají, že Nova tak měla učinit před mnoha lety, nikoli teď, když úloha ICQ není vůbec taková, jaká byla (a s tím související výnosy ze zprostředkované reklamy) . "Spolupráce CET 21 a ICQ bude kromě přeprodejů reklamního prostoru zahrnovat také vzájemné provázání ICQ a online portfolia CET 21, včetně videoobsahu. ICQ se tak například objeví i na stěžejních portálech www.nova.cz a www.markiza.sk," uvádí CET 21 na webu Nova.cz. Další informace CET 21 neposkytla, podrobnosti odhalí až na tiskové konferenci v úterý 17. ledna. 

Nova tak ICQ přebírá od portálu Centrum.cz, které se ICQ pravděpodobně dobrovolně vzdalo. Zda jde o rozumný krok společnosti CET 21, však mnozí pochybují. Protokol ICQ, a tím více oficiální klient ICQ, už totiž nehraje takový prim jako kdysi, a to zejména díky rozmachu sociálních sítí, jak je Facebook, přes který uživatelé u nás komunikují stále častěji. Firma se například nesetkala s pochopením u odborné veřejnosti ani před pár lety, kdy odkoupila společně s českým vyhledávačem Jyxo i blogovací platformu Blog.cz za částku více než 200 milionů korun. 

Kdysi masivně používaná služba ICQ nemá dnes na našem území více než 200-400 tisíc uživatelů, alespoň co se webu týče (samotný počet účtů bude samozřejmě stále vyšší). Centrum Holdings právě kvůli rapidně klesající základně uživatelů a s tím spojenému poklesu výnosů z reklamy vypovědělo spolupráci se slovenskou mutací ICQ. Jaké výnosy z reklamy na ICQ si slibuje společnost CET 21, musí vědět jen ona sama. Nicméně většina komentářů, ne-li všechny, je k těmto plánům Novy velmi skeptická. 

Ostatně samotné ICQ se ve světě nikdy nesetkalo s větším úspěchem – nejvíce lidí tento program, a protokol, používalo právě u nás, na Slovensku nebo v Rusku. 

16. 1. 2012

Autor: Redakce DSL.cz

Sdílejte

Přečtěte si také

 

Mapy.cz představují novinku

Seznam.cz přišel s novinkou pro turisty. Společnost přidala novou funkci do portálu Mapy.cz. Jedná se o možnost...

 

Windows 9: nač ten spěch?

Stále více hlasů ze zasvěcených kruhů mluví o tom, že Microsoft hodlá v srpnu představit svůj nejnovější operační...

 

Google nakupuje analytické nástroje: po Emu získal také JetPac

Google se ve svých akvizicích zaměřuje na firmy, které pracují s umělou inteligencí a pokročilou analýzou dat...

Nejčtenější články

Neuralink implantoval první čip do mozku člověka

 

Startup Neuralink, který vlastní Elon Musk, implantoval vůbec poprvé čip do mozku člověka. Čip by měl umožnit...

Naměřené rychlosti internetu na DSL.cz v lednu 2024

 

Podívejte se na první statistiky rychlostí internetu roku 2024 od DSL.cz. Jak si vedly jednotlivé technologie a...

Google zavedl novou funkci vyhledávání – Circle to Search

 

Společnost Google oznámila novou funkci vyhledávání "Circle to Search", která uživatelům umožní rychle vyhledávat...