Úvod > Články > Data z MegaUploadu se mazat (ne)budou

Data z MegaUploadu se mazat (ne)budou

Informace, které minulý týden proběhly internetem, uváděly, že ve čtvrtek 2. února budou smazána veškerá data na serverech patřících pod MegaUpload. Rozhodnout tak údajně měla americká justice. Nicméně uživatelům a firmám ještě svitla naděje: k ohlášenému mazání nedošlo a možná nedojde ani v nadcházejících týdnech.

Americká FBI se sice zasloužila o zavření jedné z největších filesharových služeb na světě, což kvitují firmy zábavního a softwarového průmyslu, nicméně o přístup ke svým datům přišla i řada firem a fyzických osob, které MegaUpload.com užívaly k tomu, k čemu sloužil: k výměně, sdílení a uschování vlastních dat. Americká justice v tomto však byla neoblomná a zavřením serverů MegaUploadu připravila o dokumenty a projekty i "legální" uživatele. Ti se o svá data začali bát o to víc, že v minulém týdnu mělo dojít k vymazání všech souborů umístěných na serverech MegaUploadu. 

Uživatelé z tohoto důvodu hrozí americké straně - americké vládě a Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI) - žalobami. Nehledě na to, kolik souborů uložených na serverech MegaUploadu porušovalo autorská práva (filmy, hudba aj.), byla na nich zkrátka i spousta legitimních dat, jež jejich majitelé chtějí zpět.

Mezitím hostingová firma Carpathia Hosting uvedla, že k uloženým souborům nemá přístup a že k datům se mohou dostat jen vlastníci MegaUploadu. Z toho vyplývají dvě věci: jednak jsou soubory patrně zašifrované a jednak není moc možné, aby se majitelé MegaUploadu k datům dostali, protože jsou ve vazbě. 

V době, kdy mělo k mazání obsahu dojít, právní zástupce obviněných zaměstnanců MegaUploadu Ira Rothken informoval, že poskytovatelé hostingu se smazáním dat ještě počkají, a to minimálně dva týdny. Během té doby se bude MegaUpload soubory získat zpět - což jeho majitelé chtějí i z důvodů obhajoby. 

6. 2. 2012

Autor: Redakce DSL.cz

Sdílejte

Přečtěte si také

 

Mapy.cz představují novinku

Seznam.cz přišel s novinkou pro turisty. Společnost přidala novou funkci do portálu Mapy.cz. Jedná se o možnost...

 

Windows 9: nač ten spěch?

Stále více hlasů ze zasvěcených kruhů mluví o tom, že Microsoft hodlá v srpnu představit svůj nejnovější operační...

 

Google nakupuje analytické nástroje: po Emu získal také JetPac

Google se ve svých akvizicích zaměřuje na firmy, které pracují s umělou inteligencí a pokročilou analýzou dat...

Nejčtenější články

Vodafone zlevňuje pevný internet, první půl rok zaplatíte jen za 299 Kč

 

Vodafone spustil novou kampaň na pevný internet. V rámci ní nabídne všechny rychlosti na první půlrok jen za 299 Kč.

Platforma X chce konkurovat Gmailu novým XMailem

 

Elon Musk oznámil spuštění vlastního e-mailového klienta XMail. Chce tak konkurovat populárním Gmailu od Googlu.

HBO Max v Česku od května nahradí nová služba Max

 

Společnost Warner Bros Discovery oznámila, že v Evropě spustí novou platformu Max 21. května. To se týká i Česka a...