Úvod > Články > Nepouštějte ženy k internetu!

Nepouštějte ženy k internetu!

Začalo to pomaličku a plíživě. Když jsme čekali prvního syna, žena sedla k internetu a začala hledat informace.

Brzy věděla nejen, jak se dítě má správně přebalovat a jaká teplota mléka je ta nejideálnější, ale také jaké choroby takové dítko může mít, jak se projevují a na co si dát pozor. Pečlivě tedy našeho prvorozeného zkoumala každý den několikrát, zda má, či nemá uvedené symptomy.

Často se jí samozřejmě zdálo, že má. Její zklamání neznalo mezí, když se u doktorky, kam jsme vyplašeně hned jeli, ukázalo, že jde o obyčejné potničky.

„Méně čtěte, maminko,“ radila manželce doktorka chápavě a s úsměvem na rtech. Avšak radu si má dobrá žena k srdci nevzala.

A tak se z ní brzy stala odbornice na kdeco. Jak dítě nesmí na sluníčko, jak se poznají špatné klouby nožiček, jakým způsobem dítě chránit před neblahým vlivem jiných, ne tak dobře vychovaných dětí ne tak sečtělých maminek...

Známí s dítětem se nás báli potkat. Podle bledé tváře a nekoordinovaných pohybů dítěte manželka rozpoznala počínající autismus či epilepsii, případně nějakou jinou nemoc, většinou nijak příjemnou.

Posléze si začala číst o partnerských vztazích a poněkud ji udivilo, že není obětí domácího násilí, když podle statistik 95 % žen obětí domácího násilí je. Začala přemýšlet nad tím, zda jsem muž, protože ho hospod chodím zřídka a místo piva piju červené víno, případně si dělám v konvici zelený čaj či v přístroji na espresso to espresso, kterému Češi jediní říkají piccolo.

Naše děti se také nevyvíjely podle příruček a pouček. Jeden jedl moc, druhý málo. Objednala tedy sirupy – jeden na povzbuzení jídla, druhý na potlačení.

Pak se jí nezdálo, jak kluci spí. Že jeden chrápe jak na lesy, druhý se odkopává. Mohly by to být příznaky nějakého psychického vypětí, říkala poté, co hledala na internetu.

Souběžně s tím objevila slevy. „Musíme šetřit!“ hlásala, a proto kupovala trička a košile a sukně a šály, protože na ně byla sleva tu a onde 30 – 50 %.

Když pak dostal syn ve školce neštovice, opustila na chvíli slevy a začala mi hlasem proroka hlásat, jaká neštěstí z toho mohou vzejít, a hlavně pro dospělé, kteří neštovice v dětství neměli. Briskně zavolala mé matce, aby zjistila, že jsem neštovice v mládí neměl, a líčila mi útrapy, jež se mohou dotknout minimálně mého mužství.

Dva týdny jsem zkoumal na těle každý pupínek a klepal se hrůzou, jak asi dopadnu.

Když nás navštíví známí, manželka ví prostě vše. Od dekorací bytu, rozložení barev, šperky, nemoci, vztahy, poradí každému. Na pohotovosti radí doktorům, co mají dělat, a vždy ji udiví, že na ni nedají a dělají si to po svém.

Některým známým nemůže přijít na jméno, protože se neřídili jejími radami, co se dětí či dekorace bytu týče. Přemýšlí o rozvodu, protože umím vařit a pohlídat děti. Podle statistik to není normální, uďo.

Proto říkám, pánové, v rámci dobrých manželských / partnerských vztahů nepouštějte své ženy k internetu! Jinak vaše polovičky zjistí věci, o nichž ani netušily, že existují, a začnou vás podezírat, že jste jim je úmyslně tajili.

A pak vás možná vymění za model, který se lépe podobá internetovým statistikám a který lépe přijme všechny jejich rady a dobrá doporučení ohledně vašeho oblečení, jeho barevného ladění, vaší povahy, bytu, jeho vybavení a barevného ladění, nemocí, případně dětí a jejich jediné správné výchovy. 

28. 7. 2012

Autor: Jan Lipšanský

Sdílejte

Přečtěte si také

 

Technika s lidskou povahou

O prázdninách převážím notebook mezi domovem a návštěvami s dětmi u babiček a dědů. Pokaždé, když jej pak zapojuji...

 

Furt něco mažu

Používám dvě e-mailové adresy. Jednu soukromou, jednu pracovní, vlastně firemní. Na soukromou mi chodí hromady...

 

5 zajímavých pivních webů

O prázdninách, v parném létě, přijde dobré pivečko vhod. Měl jsem štěstí i na nová piva jako Rampušák, a chtěl jsem...

Nejčtenější články

Finále Ligy mistrů můžete sledovat v sobotu na Nova Sport 3

 

Liga mistrů UEFA se blíží do finále. O slavný pohár se v sobotu 1. června utká Borussia Dortmund a Real Madrid...

O2 uvedlo na trh vlastní lokalizační čip O2 tag

 

O2 uvedlo na trh vlastní lokalizační čip s název O2 tag. Členové ekosystému Unity si ho mohou pořídit za pouhých 199 Kč.

MAGENTA TV rozšířila programovou nabídku o Nova Sport 5 a Nova Sport 6

 

T-Mobile zařadil do nabídky MAGENTA TV stanice Nova Sport 5 a Nova Sport 6. Naladíte je už od dnešního dne v rámci...