Úvod > Články > Tumblr: 170 miliónů uživatelů blogerů

Tumblr: 170 miliónů uživatelů blogerů

Americké spojení blogování a sociální sítě Tumblr slaví úspěchy. Aktuálně má asi 170 miliónů uživatelů za měsíc, díky čemuž je desátým nejfrekventovanějším webem v USA. Co stojí za jeho úspěchem? A má cenu se přidat?

Téměř neustále můžeme slyšet, že blogování již nemá budoucnost, že jde o neperspektivní činnost, na které se vypsali lidé, kteří neměli co říci, ale měli potřebu zaplavit svými názory internet atp. Zkrátka, že budoucnost patří službám zcela jiného ražení.

Příklad Tumblr ukazuje, že situace může být jiná. Služba, které dokázala za posledních deset měsíců získat 50 miliónů uživatelů je dnes desátým nejnavštěvovanějším webem v USA a má šanci růst dále. Sází přitom na spojení blogu a rychlosti. Příspěvky jsou většinou krátké, multimediální a člověk může odebírat spoty od zajímavých lidí. Vše rychle a pohodlně, s dobrou podporou mobilních služeb a přitažlivým vzhledem šablon.

Na druhou stranu pokud chcete více, než jen prosté psaní a pustíte se do konfigurace, zjistíte, že Tumblr je mimořádně nepřívětivý, vnitřně zmatený a obtížně použitelný nástroj. Ale pro běžné nenáročné uživatele zřejmě představuje ideální volbu. Rychlou, jednoduchou a instantní.

Důvodů, proč rychle roste, bude celá řada. Předně se někam musí přesunout blogeři, které psaní bavilo, ale jejich stávající blogovací služby negenerovaly čtenost, byly málo interaktivní nebo zanikly. Druhým důležitým faktorem je úpadek Posterous. Ten byl ještě nedávno symbolem jednoduchosti a použitelnosti. Od té doby, co jej koupil Twitter ale stagnuje a asi nemá velkou budoucnost. Tumblru navíc pomohly také presidentské volby, které jej intenzivně využívaly a dobrá podpora mobilních zařízení, která generují stále větší návštěvnost.

V neposlední řadě má tato služba funkční obchodní model a rozměr sociální sítě. To jsou dva aspekty, které se často společně nevidí. Také proto může být pro uživatele přitažlivá a zajímavá. Pokud ji nekoupí špatný kupec jako Posterous, čeká ji asi velká budoucnost. Pokud jste nenároční a máte rádi moderní věci, zkuste se přidat. Pokud vyžadujete možnost si věci konfigurovat a nastavit podle vlastních potřeb nebo chcete logické ovládání, pak na Tumblr raději zapomeňte.

6. 12. 2012

Autor:

Sdílejte

Přečtěte si také

 

Mapy.cz představují novinku

Seznam.cz přišel s novinkou pro turisty. Společnost přidala novou funkci do portálu Mapy.cz. Jedná se o možnost...

 

Windows 9: nač ten spěch?

Stále více hlasů ze zasvěcených kruhů mluví o tom, že Microsoft hodlá v srpnu představit svůj nejnovější operační...

 

Google nakupuje analytické nástroje: po Emu získal také JetPac

Google se ve svých akvizicích zaměřuje na firmy, které pracují s umělou inteligencí a pokročilou analýzou dat...

Nejčtenější články

Netflix omezuje sdílení hesel po celém světě, došlo i na Česko

 

Společnost Netflix rozšířila nová pravidla pro sdílení hesel do dalších více než 100 zemí. Za využívání účtu mimo...

T-Mobile představil předplacenou kartu se 100 GB dat za 300 Kč

 

T-Mobile představil limitovanou předplacenku se 100 GB dat, za kterou zaplatíte jen 300 Kč měsíčně. A každé 12...

CETIN přidal do nabídky optický tarif 2000/1000 Mb/s

 

CETIN od dubna zařadil do svého portfolia nový tarif, který umožní na optických přípojkách využívat rychlost až...