Úvod > Články > mBank mění internetové bankovnictví i pohled na něj

mBank mění internetové bankovnictví i pohled na něj

Máte pocit, že internetové bankovnictví musí být založené na přehledných tabulkách a v zásadě nemůže ničím překvapit? mBank se snaží ukázat, že k němu lze přistupovat jinak – pomocí grafů, kontroly výdajů nebo třeba propojením s Facebookem.

Zřejmě nejúspěšnější nízkonákladové bance, která u nás působí – mBank – bylo vyčítáno nepříliš pěkné a málo funkčně vybavené internetové bankovnictví. Banka (která je od roku 2012 v černých číslech) se rozhodla k radikální změně, takže nabídne jednak zcela přepracovanou firemní identitu, ale také nový přístup k internetovému bankovnictví.

Je zajímavé, že se služby na analýzu a zprávu osobních financí a samotné internetové bankovnictví tak dlouho nedokázaly propojit. Zatímco ve specializovaných programech (offline i online provedení) je studium toho, za co člověk utrácí, kde vydělává nebo sestavování rozpočtů a práce s grafy činností zcela standardní, klasické internetové bankovnictví stále stavělo jen na tabulkách, případně několika málo souhrnných číslech.

To se má nyní změnit a mBank chce, aby její nový systém nabídl právě spojení analýzy a vizualizace finančních prostředků a toků přímo v bankovnictví. To bude nově barevné, plné grafů a dalších údajů, které mají pomoci zefektivnit nakládání s finančními prostředky. Celý vývoj stál přitom asi 30 miliónů Euro, což není vůbec malá částka.

Další zajímavostí bude možnost přiřazovat platbám kategorie a díky tomu v nich i efektivně hledat. Podporovány mají být časem také P2P platby. Užitečnou (i když možná kontroverzní) funkcí bude spojení s Facebookem. Pokud budete chtít někomu poslat peníze a nemáte číslo jeho účtu, lze si jej najít na sociální sítí a požádat jej o něj pomocí speciálního formuláře. Platba se pak díky tomu sama zrealizuje. Jde tak o podobný koncept, který nabízí Google – tedy posílání peněz pomocí Gmailu.

Zda se konkrétní projekt mBank na poli internetového bankovnictví osvědčí, lze předpovídat jen obtížně. Každopádně je ale příjemné, že se o této etablované službě začíná konečně přemýšlet také v jiných dimenzích než doposud.

Na obrázky z nového bankovnictví je možné se podívat zde.

4. 12. 2013

Autor:

Sdílejte

Přečtěte si také

 

Mapy.cz představují novinku

Seznam.cz přišel s novinkou pro turisty. Společnost přidala novou funkci do portálu Mapy.cz. Jedná se o možnost...

 

Windows 9: nač ten spěch?

Stále více hlasů ze zasvěcených kruhů mluví o tom, že Microsoft hodlá v srpnu představit svůj nejnovější operační...

 

Google nakupuje analytické nástroje: po Emu získal také JetPac

Google se ve svých akvizicích zaměřuje na firmy, které pracují s umělou inteligencí a pokročilou analýzou dat...

Nejčtenější články

CZ.NIC zveřejnilo seznam zablokovaných českých domén

 

Sdružení CZ.NIC začalo tento týden publikovat seznam zablokovaných českých domén. Momentálně na něm najdete 760 stránek.

Prima zveřejnila nová pravidla pro přetáčení reklam na IPTV

 

Od 1. června začne platit zákaz přeskakování reklam na kanálech FTV Prima. Jaké podmínky společnost nastavila pro...

Naměřené rychlosti internetu na DSL.cz v dubnu 2022

 

Jaké rychlosti v dubnu nabízeli jednotliví poskytovatelé svým zákazníkům? Mrkněte na nejnovější statistiky rychlostí...