ČTÚ oznámil, že aukční fáze výběrového řízení je u konce. Kmitočty v pásmech 700 MHz a 3400-3600 MHz si rozdělilo 5 subjektů.

Český telekomunikační úřad v nové tiskové zprávě oznámil výsledky 5G aukce. Blok o velikosti 2x10 MHZ v pásmu 700 MHz získala společnost O2. S tímto blokem je spojený závazek národního roamingu a PPDR služeb pro krizové a bezpečnostní složky státu. Další bloky v pásmu 700 MHz si rozdělily operátoři Vodafone a T-Mobile.
Bloky o velikosti 20 MHz v pásmu 3400-3600 MHz, ke kterým se váže závazek pronájmu kmitočtů pro podporu Průmyslu 4.0, získalo 02, CentroNet, T-Mobile, Vodafone a Nordic Telecom.
ČTÚ v rámci aukce přidělil všechny nabízené bloky. Ze 7 zájemců, kteří se aukce aktivně účastnili, nakonec nebyly úspěšné pouze společnosti PODA a Sev.en Innovations.
„Výsledky aukční fáze a zájem o nabízené kmitočty ukazují, že jsme podmínky výběrového řízení nastavili správně pro dosažení jejich cílů. Pro prohloubení hospodářské soutěže je jistě dobrou zprávou, že svoji pozici posílí i vstoupí noví operátoři v pásmu 3400-3800 MHz. Celková částka je 5,596 mld. Kč, což je vyšší částka, než bylo očekáváno, “ uvedlapředsedkyně Rady Hana Továrková.
Vaše osobní údaje zpracováváme v souladu s GDPR
18. 11. 2020
Autor: Redakce DSL.cz
5GO2T-MobiletelekomunikaceVodafone
Evropská komise navrhla, aby Google sdílel anonymizovaná data z vyhledávání s konkurencí. Opatření by se nově mohlo...
Bílý dům tvrdí, že zahraniční firmy ve velkém kopírují americké AI technologie. Nově chce spolupracovat s...
SpaceX připravuje vstup na burzu a v dokumentech odhaluje zásadní posun směrem k umělé inteligenci. Největší budoucí...
T Mobile od 1. dubna 2026 rozšíří nabídku o Disney+, který bude součástí vybraných mobilních a TV tarifů. Noví...
V březnu rychlosti internetu opět kolísaly. Podívejte se na naše nejnovější statistiky a zjistěte, jak si vedl váš...
Booking.com zaznamenal bezpečnostní incident, při kterém se útočníci dostali k údajům o rezervacích některých...