Úvod > Články > Travian – on-line hra jak se patří

Travian – on-line hra jak se patří

Na internetu existuje řada projektů on-line her, některé jsou spjaty se zakoupeným titulem ve vaší DVD mechanice, jiné lze hrát jen a pouze v rámci internetu. Travian je jakousi tahovou strategií, kterou lze přirovnat například ke kdysi velmi oblíbené hře Settlers.

Travian není na internetu žádnou novinkou, existuje také v mnoha jiných lokalizacích. Konkrétně je dostupný ve 23 jazykových verzích. Travian je on-line hra, pro kterou stačí mít obyčejný prohlížeč. Hrajete s tisíci hráči jako náčelník malé vesnice a vedete obyvatele ke slávě a vítězství. V Travianu existují tři různé národy: Římané, Galové a Germáni. Každý národ má své výhody i nevýhody a také vojenské jednotky se mezi národy podstatně liší. Proto je důležité si na začátku hry důkladně rozmyslet, který národ si vybrat. Měl by odpovídat vašemu hernímu stylu.

Národy

Římané – Římské impérium je nejjednodušší pro ty, kteří s Travianem začínají. Jejich obrana i útok jsou na relativně dobré úrovni, ale dosáhnout toho stojí dlouhé a drahé vycvičení. Římané jsou ideální pro začátečníky a pro ty, kteří si ještě nejsou jisti, jaký způsob herního stylu si vybrat.

Galové – Galové jsou nejmírumilovnější národ. Jejich jednotky jsou dobře vycvičené v obranné taktice, zato jejich útočná síla je podstatně slabší než u ostatních kmenů. Tento národ má výjimečné obranné schopnosti, ale ani ofensivní způsob hry není vyloučen. To vám umožní taktizovat.

Germáni – Germáni jsou nejofenzivnější ze všech národů. Germánští válečníci se stali noční můrou pro všechny, kteří se děsí jejich zběsilé bitevní zuřivosti. Germáni postrádají vojenskou disciplínu Galů a Římanů, jsou proto pomalejší a slabší než ostatní vojáci.

Doporučuji stejně jako tvůrci her začít s Římany. Je to kompromis, který se vám může vyplatit, pokud nehodláte hrát systémem vyplenění okolních vesnic, ale systémem vývoje a rozvoje vaší vlastní vísky.

Jak začít

Prvním krokem ke hře je registrace na webu hry. Vyplníte jen základní údaje o sobě a zvolíte si jednak národ, se kterým se do hry pustíte, a také umístění vaší vesnice. Umístění může být náhodné. Hru začínáte pouze s jedinou budovou a vaším úkolem je postavit z každého typu stavby alespoň jeden kus. V Travianu jsou 4 druhy surovin: dřevo, hlína, železo a obilí. Než se začnete zabývat vesnicí, měli byste nejdříve vylepšit pár surovinových polí. Po tom, co se postaráte o produkci surovin, můžete začít budovat svoji vesnici. Ve skladišti a sýpce můžete skladovat více surovin. Úkryt vaše suroviny ochrání před nájezdy nepřítele. Prvních sedm dní na vás nemohou útočit cizí vesnice, proto je dobré co nejlépe rozehrát hru ihned v začátku.

Za peníze v Travinu dům

Otázkou pro mnohé zůstává, z čeho je tento projekt živ. Odpověď je snadná – z rozšířeného módu hry, který je placený. Pokud chcete ve hře skutečně uspět nebo hrát přinejmenším mnohem dynamičtěji, pak je nutné zaplatit platební kartou nebo pomocí PayPal určitý počet zlatých (například nejlevnější program je za 2 Eura a přinese vám 30 zlatých) – za tuto částku pak zakoupíte program Plus na zhruba dva týdny nebo si můžete zvýšit produkci některých surovin, zvýšit obranyschopnost apod. Mnohonásobně se také zvětšuje šance, že dobijete okolní vesnice a rozšíříte tak své impérium.

Závěrem

Jde jistě o velmi zajímavou hru. Takových her je ale hodně a již jsme v minulosti na některé z nich poukazovali. Důležité je, že tato je jasná, přehledná, bez skrytých voleb. Navíc hraní je celkem jednoduché a člověk se mu nemusí věnovat stále. Pár minut denně postačí.

23. 3. 2007

Autor: David Procházka

Sdílejte

Přečtěte si také

 

Mapy.cz představují novinku

Seznam.cz přišel s novinkou pro turisty. Společnost přidala novou funkci do portálu Mapy.cz. Jedná se o možnost...

 

Windows 9: nač ten spěch?

Stále více hlasů ze zasvěcených kruhů mluví o tom, že Microsoft hodlá v srpnu představit svůj nejnovější operační...

 

Google nakupuje analytické nástroje: po Emu získal také JetPac

Google se ve svých akvizicích zaměřuje na firmy, které pracují s umělou inteligencí a pokročilou analýzou dat...

Nejčtenější články

Finále Ligy mistrů můžete sledovat v sobotu na Nova Sport 3

 

Liga mistrů UEFA se blíží do finále. O slavný pohár se v sobotu 1. června utká Borussia Dortmund a Real Madrid...

Od roku 2025 se zvýší koncesionářské poplatky, platit se bude i za mobily a tablety

 

Koncesionářské poplatky za Českou televizi a Český rozhlas se od příštího roku navýší. Změny se dotknou domácností i...

CETIN v srpnu spustí symetrický optický tarif s rychlostí 1 Gb/s

 

CETIN v srpnu spustí hned dvě novinky – navýší rychlosti odesílání u optického tarifu 1 Gb/s a u nejvyššího VDSL...