Úvod > Články > Apple a Google společně začínají zkoumat 6G síť

Apple a Google společně začínají zkoumat 6G síť

Technologičtí giganti Google a Apple začali spolu s dalšími firmami zkoumat další možnosti bezdrátových sítí. Pustili se do vývoje ještě rychlejší 6G technologie.

Apple a Google společně začínají zkoumat 6G síť

Čínští vědci nejsou jediní, kdo se začal připravovat na příchod nové 6G sítě. Jen co společnosti Apple a Google představily svá nejnovější zařízení s podporou 5G, už se zapojily do vývoje nové generace vysokorychlostního připojení.

V rámci Severoamerické obchodní skupiny Next G Alliance začne pracovat na technologii 100 - 500násobně rychlejší než nejnovější 5G.

Next G Alliance se připojily kromě těchto dvou gigantů také firmy jako AT&T, Erricson, Cisco, Facebook, Hewlett Packard Enterprise, Intel, LG, Microsoft, Nokia, Qualcomm, Samsung, T-Mobile nebo Verizon.

Skupina vznikla především jako reakce na současnou situaci mezi USA a Čínou. Pokud by se vztahy v nejbližších letech neurovnaly, mohlo by se stát, že každá země bude mít rozdílné standardy pro 6G. 

To by znamenalo, že americká zařízení by nebyla kompatibilní na stejných frekvencích jako ta čínská a naopak. Tím by se výrazně zpomalila globální expanze.

6G sítě se ovšem nedočkáme dříve než za 10 let, a tak můžeme jen doufat, že se do té doby všechny problémy vyřeší.

Zajímavé články na váš email

 
 

Vaše osobní údaje zpracováváme v souladu s GDPR

12. 12. 2020

Autor: Redakce DSL.cz

Témata

5GAppleMBBmobilní internetpřipojení k internetutelekomunikace

Sdílejte

Související nabídka

Tarif
Poskytovatel
Cena za měsíc
 
Cena za měsíc: 399 Kč

Přečtěte si také

 

Reklamní průmysl stále více spoléhá na AI kvůli nižším nákladům

Generativní umělá inteligence se rychle prosazuje v reklamním průmyslu. Firmy ji využívají k rychlejší a levnější...

 

Slavia pojišťovna řeší velký únik citlivých dokumentů

Slavia pojišťovna řeší rozsáhlý únik citlivých dat, ke kterému došlo kvůli chybě na straně dodavatele. Mezi uniklými...

 

Interní výzkum Meta naznačuje, že dohled rodičů nebrání nadměrnému používání sociálních sítí

Interní studie společnosti Meta zjistila, že rodičovský dohled ani nástroje rodičovské kontroly výrazně neomezují...

Nejčtenější články

Čína uvedla Seedance 2.0, AI model pro tvorbu komplexních videí

 

ByteDance uvedl nový AI model Seedance 2.0 pro generování videí. Na čínských sítích se stal virálním a někteří ho...

T-Mobile, Vodafone a O2 aktivují zákazníkům na Blízkém východě bezplatná data

 

Čeští mobilní operátoři reagují na aktuální situaci na Blízkém východě a aktivují zákazníkům v regionu bezplatná...

Rychlosti Wi-Fi internetu na DSL.cz v lednu 2026

 

V lednu rychlost Wi-Fi internetu vzrostla. Podívejte se, jak skončil váš poskytovatel a u kterého z nich jsme...