V některých koutech republiky jsou rádi za 3G síť, ti šťastnější pohodlně frčí na zatím nejrychlejším LTE. Chystá se ale něco mnohem rychlejšího. Evropa neúnavně pracuje na to, abychom na telefonu mohli surfovat rychlostí až 3 Gb/s.

V České republice testoval síť páté generace Vodafone ve spolupráci s Huawei a Ericssonem, kteří poskytli vybavení. Při zkušebním provozu v Karlových Varech se podařilo dosáhnout rychlosti až 1,8 Gb/s.
V Rumunsku se do podobného testu pustil operátor Orange a společnosti Samsung a Cisco. Síť 5G pustili do několika domů a běžela měsíc a půl. Za tu dobu dosáhli někteří uživatelé rychlosti až 3 Gb/s. V okruhu testování se pohodlně podařilo zajistit rychlost 1Gb/s při standardních podmínkách pro každého uživatele.
5G síť slibuje mnohem komplexnější využití, než kterákoliv z jejích předchůdců. Nicméně nejvíc jde stále o rychlost a stabilitu. Uvidíme, kdy se tohoto luxusu dočkáme i u nás.
Zdroj: mobilmania.cz
21. 7. 2018
Autor: Redakce DSL.cz
3G4GLTEMBBmobilní internetrychlost internetu
Dubnové statistiky ukazují mírný pokles rychlosti Wi-Fi internetu. Nejrychlejším poskytovatelem zůstal OpavaNet...
O2 připravilo pro fanoušky hokejového mistrovství světa speciální roamingovou akci. Ve Švýcarsku nabídne datový...
V dubnu rychlosti internetu klesaly, jedinou výjimkou bylo kabelové připojení. Podívejte se na naše nejnovější...
V březnu průměrná rychlost Wi-Fi internetu vzrostla. Podívejte se, jak skončil váš poskytovatel a u kterého z nich...
Deutsche Telekom zvažuje spojení s T-Mobile US, což by mohlo vytvořit největší telekomunikační firmu na světě...
Bílý dům tvrdí, že zahraniční firmy ve velkém kopírují americké AI technologie. Nově chce spolupracovat s...