Honor minulý týden představil nové modely Honor 20 a Honor 20 Pro. Premiéra byla naplánovaná jen chvíli poté, co USA zařadily Huawei na černou listinu. Druhý zmíněný smartphone tak už nedostal Android certifikaci od Googlu.

Zatímco Honor 20 ještě udělení certifikace stihl, Honor 20 Pro je první obětí ukončené spolupráce Googlu a Huawei, pod který značka patří.
Bez certifikace by se smartphone prodával s Androidem bez služeb a aplikací Google. Honor se tak rozhodl, že původně plánovaný červencový start prodeje odloží na neurčito.
Také Honor 20 nebude k dostání na začátku června, jak se původně plánovalo. V současné době se mluví o spuštění prodeje na konci příštího měsíce.
Nic nezmění ani odklad zákazu na 90 dnů, který Spojené státy této čínské společnosti udělily. Po zastavení spolupráce tak Huawei ještě dostal licenci, která mu dovoluje v následujících 3 měsících s americkými společnostmi spolupracovat.
Lhůta by měla sloužit k dokončení stávajících objednávek a vyřešení nenadálé situace. Pokud Ministerstvo obchodu neprodlouží dočasnou generální licenci pro obchodování, budou veškeré vztahy ukončeny 19. srpna.
Je ale možné, že Android v nových telefonech nahradí vlastní systém od Huawei. Společnost se totiž na sakce od USA dlouho připravovala a vyvíjí software Hongmeng OS, který by mohl vyjít ještě letos.
Měl by fungovat na různých zařízeních a podporovat i aplikace pro Android. Je proto možné, že Hongmeng bude postaven na open source Androidu bez Google služeb a aplikací.
Jak rychlý internet můžete mít u vás doma? Vyplňte formulář níže a hned to zjistíte!
Zadejte ulici, číslo popisné, obec a použijte našeptávač.
Máte na mysli nějakou z následujících adres?
Chci s ověřením dostupnosti pomoci od operátora.
Zanechte nám platný kontakt a operátor Vás bude kontaktovat.

29. 5. 2019
Autor: Redakce DSL.cz
aplikacemobilní telefontelekomunikace
Virtuální ministryně Diella měla symbolizovat boj proti korupci v Albánii a před pár měsíci vzbudila velkou...
Evropská komise zkoumá, zda Google neovlivňuje ceny online reklamy ve vyhledávání ve svůj prospěch. Podle dopisu...
Warner Bros odmítl navýšenou nabídku Paramountu na převzetí, ale dal mu týden na finální návrh. Studio zatím dál...
Vodafone zavádí technologii bonding do nabídky pevného internetu a slibuje vyšší rychlosti i stabilitu připojení...
Výrobci pamětí nestíhají pokrýt poptávku po RAM pro AI čipy, což vede k prudkému růstu cen. Podle analytiků jde o...
Francouzští poslanci schválili zákon, který zakazuje přístup na sociální sítě dětem mladším 15 let a zároveň omezuje...