Honor se na konci roku osamostatnil od Huaweie a působí teď jako samostatná firma. Díky tomu se na něj už nevztahují zákazy ze strany USA a brzy vydá vlastní telefon s Google službami.

Huawei se stále potýká se sankcemi ze strany USA. Nedávno dokonce dostaly zákaz obchodovat a spolupracovat s ním i společnosti, které měly dočasnou licenci a nařízení se na ně nevztahovalo. Mezi nimi byla třeba Toshiba, Samsung nebo Intel.
Sankce bohužel dopadaly i na značku Honor, která patřila právě této čínské společnosti. Poté, co na konci roku změnila vlastníka, ovšem nemá s Huaweiem nic společného a může ji být udělena výjimka. Tu ale musí schválit americké ministerstvo obchodu.
Z tohoto důvodu Honor nemůže nadéle používat AppGallery ani HMS od Huawei. Podle nejnovějších informací už společnost pracuje na nových telefonech, které budou obsahovat Google služby i Obchod Play.
Vypadá to, že prvním takovým telefonem bude Honor X11. Chystaný Honor 40 by pak měl obsahovat kompletní nabídku od Googlu.
Zároveň je možné, že společnost také změní označení nových smartphonů na důkaz své nezávislosti. Honor se k celé situaci zatím nevyjádřil.
Vaše osobní údaje zpracováváme v souladu s GDPR
25. 1. 2021
Autor: Redakce DSL.cz
Vzdělávací platforma Instructure potvrdila únik dat studentů. Hackeři získali osobní údaje i komunikaci mezi učiteli...
Nový americký průzkum ukazuje, že AI už reálně mění pracovní náplň zaměstnanců. Část úkolů přebírá, zároveň ale...
Evropská komise doporučila členským státům, aby omezily využívání technologií Huawei a ZTE v telekomunikační...
V březnu rychlosti internetu opět kolísaly. Podívejte se na naše nejnovější statistiky a zjistěte, jak si vedl váš...
Booking.com zaznamenal bezpečnostní incident, při kterém se útočníci dostali k údajům o rezervacích některých...
V březnu průměrná rychlost Wi-Fi internetu vzrostla. Podívejte se, jak skončil váš poskytovatel a u kterého z nich...