Honza Sláma, David Špunar a Pavel Ihm vymysleli aplikaci, která zachrání oběti šikany.
Pokud jste byli ve škole věčně bez svačiny, rozbitý nos nebyl výjimkou a za žádná z vašich příkoří jste nemohli, pak vám při slově šikana ještě teď nejspíš naskakuje husí kůže. Spolužáci s agresorem kamarádí nebo se ho bojí, a proto ho neprásknou. Aplikace FaceUp od šesti chlapců má tuto situaci vyřešit.
Žáci mohou na webu nebo mobilním telefonu pomocí jednoduché aplikace nahlásit, že se něco děje a pomoct tak spolužákovi, nebo sami oznámit, že mají problémy. Jméno „zločince“ se ale v aplikaci neobjeví, pouze jméno oběti. Celou situaci pak vyhodnotí školní psycholog. Dítě může pomocí aplikace dokonce nahlísit polohu nebo se urgentně spojit s učitelem.
Aplikace myslela i na ty, kteří by chtěli její služby zneužívat. Takovým budou moci učitelé zablokovat přístup. Stránky fungují od března a aplikaci si může stáhnout jakákoliv česká škola. Největším problémem českých škol je ale právě to, že nedokážou problém s šikanou přiznat.
"Antišikana tým" je složený z šesti kluků. Jeden má už po maturitě a dalších pět je ještě na střední. FaceUp není jejich prvním projektem. Každý z chlapců už má zkušenost s podnikáním nebo prací na jiných projektech. Nyní k sobě shánějí PR manažera, který jim pomůže dostat aplikaci do světa.
17. 7. 2017
Autor: Redakce DSL.cz
Vláda oznámila, že pracuje na aplikaci eDoklady, která by od nového roku měla být alternativou k občanskému průkazu.
Montana se stala prvním státem USA, který zakázal populární aplikaci TikTok. Očekává se, že společnost zákon napadne...
Waze v systému Android Auto záměrně zakázal většinu hlasových příkazů. Hlasová navigace funguje pouze pro...
T-Mobile představil limitovanou předplacenku se 100 GB dat, za kterou zaplatíte jen 300 Kč měsíčně. A každé 12...
Společnost Netflix rozšířila nová pravidla pro sdílení hesel do dalších více než 100 zemí. Za využívání účtu mimo...
CETIN od dubna zařadil do svého portfolia nový tarif, který umožní na optických přípojkách využívat rychlost až...