Honza Sláma, David Špunar a Pavel Ihm vymysleli aplikaci, která zachrání oběti šikany.
Pokud jste byli ve škole věčně bez svačiny, rozbitý nos nebyl výjimkou a za žádná z vašich příkoří jste nemohli, pak vám při slově šikana ještě teď nejspíš naskakuje husí kůže. Spolužáci s agresorem kamarádí nebo se ho bojí, a proto ho neprásknou. Aplikace FaceUp od šesti chlapců má tuto situaci vyřešit.
Žáci mohou na webu nebo mobilním telefonu pomocí jednoduché aplikace nahlásit, že se něco děje a pomoct tak spolužákovi, nebo sami oznámit, že mají problémy. Jméno „zločince“ se ale v aplikaci neobjeví, pouze jméno oběti. Celou situaci pak vyhodnotí školní psycholog. Dítě může pomocí aplikace dokonce nahlísit polohu nebo se urgentně spojit s učitelem.
Aplikace myslela i na ty, kteří by chtěli její služby zneužívat. Takovým budou moci učitelé zablokovat přístup. Stránky fungují od března a aplikaci si může stáhnout jakákoliv česká škola. Největším problémem českých škol je ale právě to, že nedokážou problém s šikanou přiznat.
"Antišikana tým" je složený z šesti kluků. Jeden má už po maturitě a dalších pět je ještě na střední. FaceUp není jejich prvním projektem. Každý z chlapců už má zkušenost s podnikáním nebo prací na jiných projektech. Nyní k sobě shánějí PR manažera, který jim pomůže dostat aplikaci do světa.
17. 7. 2017
Autor: Redakce DSL.cz
Pokud zrovna řešíte, jak zasimulovat Ježíškovo zazvonění tak, aby vás děti neodhalily, máme pro vás pár tipů...
Google Překladač nahradil svou vestavěnou kameru pro překládání funkcí Google Lens. Funkce převádění textu z fotky...
Společnost Meta zavádí ověřování věku do dalšího ze svých produktů, Facebook Seznamky. Testování zatím spouští pouze...
CETIN od dubna nabídne uživatelům na optických přípojkách nový superrychlý tarif. Zájemci budou moci využívat...
Podívejte se, jaké hodnoty jsme v prosinci naměřili u jednotlivých technologií a kteří poskytovatelé nabízeli...
Zákazníci si nyní mohou u O2 pořídit nový internet s garancí vrácení peněz do 60 dnů od pořízení. Pokud nebudou...