Úvod > Články > TikTok už zablokoval i slovenský parlament

TikTok už zablokoval i slovenský parlament

Vedoucí kanceláře slovenské Národní rady potvrdil, že parlament začal na pracovních zařízeních blokovat aplikaci TikTok. Připojuje se tak k úřadům po celém světě.

TikTok už zablokoval i slovenský parlament

Zaměstnanci slovenského parlamentu nemohou na pracovních telefonech a dalších zařízeních používat čínskou aplikaci TikTok. Daniel Guspan, vedoucí kanceláře Národní rady, doporučil její odinstalování i poslancům a jejich asistentům.

Důvodem je bezpečnostní riziko, které aplikace představuje. Před jejím používáním varovaly mnohé bezpečnostní orgány, podle kterých může TikTok využívat ke špionáži čínská vláda.

„Množství, způsob a typ údajů, které jsou sbírány, neodpovídá primárnímu určení aplikace jako sociální sítě a mohou být použité k cílenému kybernetickému útoku na konkrétní osoby, jejich vazby, zařízení a jiná aktiva, která osoba používá při práci s elektronickými komunikačními prostředky,“ stojí v dopise, který Guspan rozeslal poslancům.

Slovenský parlament proto vydal opatření, podle kterého bude u všech aplikací, které představují bezpečnostní hrozbu, blokovat síťovou komunikaci v počítačové síti parlamentu a zjišťovat případné pokusy o instalaci na služební zařízení.

 

Ověřte si dostupnost internetu na vaší adrese

Jak rychlý internet můžete mít u vás doma? Vyplňte formulář níže a hned to zjistíte!

Dostupnost služeb

Zadejte ulici, číslo popisné, obec a použijte našeptávač.

Vaše osobní údaje zpracováváme v souladu s GDPR

Zadaná adresa není platná.

Máte na mysli nějakou z následujících adres?

    Chci s ověřením dostupnosti pomoci od operátora.

    Zadaná adresa není platná.

    Zanechte nám platný kontakt a operátor Vás bude kontaktovat.

    Vaše osobní údaje zpracováváme v souladu s GDPR

    Probíhá ověřování

    Probíhá ověřování

    25. 3. 2023

    Autor: Redakce DSL.cz

    Témata

    aplikacemobilní aplikace

    Sdílejte

    Související nabídka

    Tarif
    Poskytovatel
    Cena za měsíc
     
    Cena za měsíc: 399 Kč

    Přečtěte si také

     

    EU udělila Temu pokutu 200 milionů eur

    Evropská unie udělila Temu pokutu 200 milionů eur za porušení pravidel DSA. Podle regulátorů platforma nedostatečně...

     

    TikTok a Meta čelí v EU tlaku kvůli návykovému designu

    Evropská komise chce přísněji regulovat sociální sítě používané dětmi a mladistvými. Zaměří se hlavně na návykové...

     

    Evropa chce omezit obcházení věkových kontrol přes VPN

    Evropské státy stále více řeší VPN služby jako způsob obcházení pravidel pro ověřování věku. Po zavedení nových...

    Nejčtenější články

    Naměřené rychlosti internetu na DSL.cz v květnu 2026

     

    V květnu rychlosti internetu kolísaly. DSL a Wi-Fi oproti dubnu zpomalily, optika naopak výrazně zrychlila...

    T-Mobile začal vykupovat staré telefony na vybraných prodejnách

     

    T-Mobile spouští pilotní výkup mobilních telefonů na devíti prodejnách v Česku. Zákazníci mohou hodnotu starého...

    ČTÚ otevře pásmo 26 GHz pro 5G a FWA sítě

     

    ČTÚ od července otevře pásmo 26 GHz pro moderní bezdrátové sítě. Využít ho půjde pro 5G, pevný bezdrátový internet i...