Za 600 Kč měsíčně. Pouze připojení k internetu ADSL bez hlasových služeb. . Bez smluvního úvazku! Od 13. měsíce je účtována cena dle standardního ceníku. Další služby můžete získat za zvýhodněnou cenu.

Svět DSL

Televize / Film 1

Nezávislá tvorba.

Pohled piráta na povolební guláš

eGovernment

Už je konečně po volbách a ze zastávek pomalu mizí plakáty se smějícími se politiky. Už utichla ta předvolebni vřava vzájemných obviňování a urážek. Pomalu se vše vrací do normálu. Jsem rád, že už nemusím roznášet letáky do schránek a na mítinkách ČPS a celé dny a noci trávit na poradách týmu volební kampaně.

Konečně se můžu před dalšími volbami na chvíli zase věnovat přítelkyni, práci a kocourům.

Před tím si to ale ještě raději zrekapituluji. Získali jsme 42 323 hlasů, což je 0,8 % celorepublikově a celkově 11. místo z 27 kandidujících stran. Pro někoho je to moc, pro někoho málo, ale za rok existence strany s nekomplexním programem, minimem finančních prostředků a bez zahraničních PR managerů je to na partu nejen ajťáků bez nejmenších zkušenosti s politikou dost dobrý výsledek.

Volby dopadly tak, jak dopadly. Někteří jsou s celkovými výsledky voleb spokojeni a jiní zase ne, ale tak už to nejen v politice chodí. Drtivá většina pirátů však zůstala mezi oběma tábory. Samozřejmě odešel z vedení ČSSD a doufejme, že brzy i z politiky, nejen pirátskou mládeží toliko „milován a uznáván“ Jirka „sexy mozek“ Paroubek, ale zůstali jiní. A možná proto i mnohem nebezpečnější žraloci českého politického nebe – a že jsou to vskutku velcí „Kalousci“.

Ze sněmovny odešli i lidovci, ale jen na oko. Tedy spíše jen na první pohled na stranickou legitimaci. V TOP 09 je přece 7 exlidovců, kteří ještě loni srdnatě hájili lidovecké stranické zájmy. Nakonec je to skoro jedno, díky bohaté tradici v české politice je jedno, jestli vládne levice či pravice, protože jak naše strana levá i pravá je složena z přeběhlíků.

Přišly ovšem i nové neokoukané Veřejné tváře. Já o nich říkám jen to, že je to skvělý marketingový plán, jak se skupina podnikatelů odstavených od státních zakázek naštvala a poslala do sněmovny pár svých neokoukaných managerů, aby uzavřeli koalici přesně s těmi politickými dinosaury, které přišli vystřídat. Když se ptám, kdo vyhrál volby, pak je jasné, že nikdo. Tyto volby nemají vítězů, ale jen poražené odcházející politiky a mají i malé strany jako jsme my, které nezískaly ani jeden mandát či státní příspěvek, a přesto jsme vítězové morální.

Z minima jsme vytěžili maximum a rozhýbali jsme v ČR pirátské hnutí. Dali jsme o sobě pořádně vědět. Po příchodu pirátů na politickou scénu začaly ostatní strany prosazovat transparentní stát, svobodu internetu a další body pirátského programu. Což je paradox, když strany prolezlé korupčními skandálníky chtějí transparentní hospodaření státu. Piráti tak donutili politiky dělat to, co prosazují. Šíření přijaté informace. Předčili tak všechna očekávání pirátů, protože původně jsme to prosazovali jen v oblasti internetu.

Co teď bude dál? Ještě stále na nás doléhají dozvuky těchto voleb a už se chystáme na podzimní komunálky. Jsme tady a budeme dál, jmenujeme se piráti. Bojujeme proti těm skutečným a největším. Těm, co se na nás smějí za naše peníze z bilboardů. Místo represí a restrikcí nabízejí Piráti lepší řešení. Chceme svobodu nejen na internetu a chceme transparentní a moderní státní správu, chceme právo na šíření přijaté informace. Chceme 21. století už teď, a ne až v tom 22. Ano, jsme piráti. Ale nejsme ti, kdo kradou. Jsme ti, kdo sdílí. Jsme piráti a já jsem na to hrdý. Až přijde čas, budou všichni hrdí na to, že jsou piráti, protože zákon je z nás dělá, ať už jimi být chceme, nebo ne. 

Volili jste Českou pirátskou stranu?
Ano
 
45.5 %
Ne
 
46 %
Nevolil jsem vůbec
 
8.4 %
Hlasovalo 202 čtenářů
 
 

Ve zkratce

T-Mobile nabízí ADSL za 399 Kč

02.09.2010 - Operátor T-Mobile dnes oznámil speciální nabídku balíčku 2v1 -- Internet ADSL Standard bez nutnosti platit paušál za pevnou nyní klienty vyjde na 399 Kč měsíčně. A to po dobu trvání smlouvy, tj. 2 roky. [ více ]

Telefónica O2 spustila 3G v dalších městech

01.09.2010 - Obyvatelé Mělníka, Sokolova, Vsetína a Domažlic mají k dispozici rychlou mobilní datovou síť od O2. Operátor to dnes oznámil v tiskové zprávě. [ více ]

Síťový král Cisco chce prý koupit Skype

01.09.2010 - Společnost Cisco podle informací serveru TechCrunch.com má velký zájem o firmu Skype. Ani jedna ze stran však pochopitelně informaci nepotvrdila. [ více ]

 
OSPF (neregistrovany)
+0x
 
-0x
 
24.06.2010, 08:00
Re:
Nechapu, jak nekdo mohl volit stranu, jejiz jedinou propracovanou otazkou v programu bylo, jak zaridit, aby si lide mohli z internetu zadarmiko tahat filmy. Otazky ekonomicke, socialni, otazky reformy duchodu a zdravotnictvi byly naprosto ignorovany.
 
 
Jaroslav Kučera (neregistrovany)
+0x
 
-0x
 
24.06.2010, 14:09
Re:
Dovolím si oponovat:
http://jaroslavkucera.bigbloger.lidovky.cz/c/142576/Realnost-ekonomickeho-programu-CPS-overena-v-praxi.html

Prostě, když nám každý rok utíká 100-200mld. Kč, tak je to asi podstatnější, než řešit třicetikoruny u lékaře nebo chtít po studentech školné. Obojí a další věci by bylo možné financovat těmi penězi, které z daní máme, jen si je necháváme ukrást...

Samozřejmě prioritou by bylo splácení státního dluhu, protože ten si vezmě každý rok přes 70mld. Kč navíc.
 
 
Jenda (neregistrovany)
+0x
 
-0x
 
24.06.2010, 13:04
Re:
OSPF: Ono je třeba si uvědomit, že ČPS rozhodně není strana, která by měla ambice vést tento stát, nechce se stát velkou parlamentní stranou po vzoru těch... politiků co jsou tam teď. Spíše mám dojem, že by ráda "utrhla" pár poslaneckých křesel, aby měla reálnou možnost ovlivňovat chod státu, schvalování a hlavně navrhování nových zákonů. Tudíž nějaké důchodové a zdravotní reformy jsou asi spíš mimo ně.
Upozornuji, že tohle je můj názor a vyjádření toho, jak to na mě působí. ČPS jsem volil, nicméně nějak detailně jejich program neštudoval...
 
 
Jenda (neregistrovany)
+0x
 
-0x
 
24.06.2010, 12:15
Re:
OSPF: Ono je třeba si uvědomit, že ČPS rozhodně není strana, která by měla ambice vést tento stát, nechce se stát velkou parlamentní stranou po vzoru těch... politiků co jsou tam teď. Spíše mám dojem, že by ráda "utrhla" pár poslaneckých křesel, aby měla reálnou možnost ovlivňovat chod státu, schvalování a hlavně navrhování nových zákonů. Tudíž nějaké důchodové a zdravotní reformy jsou asi spíš mimo ně.
Upozornuji, že tohle je můj názor a vyjádření toho, jak to na mě působí. ČPS jsem volil, nicméně nějak detailně jejich program neštudoval...
 
 
OSPF (neregistrovany)
+0x
 
-0x
 
24.06.2010, 14:21
Re:
to mate asi pravdu, tento pohled na vec me nanapadl.
 
 
Martin (neregistrovany)
+0x
 
-0x
 
24.06.2010, 12:09
Re:
Vážený pane, račte si všimnout že né každý má 55 tisíc čístého jako vy aby mu bylo jedno kolik nějaký film v obchodě stojí, co se týče zdravotnictví a školství a důchodů je to chyba že to piráti v programu nemaj nicméně to se časem poddá já jsem je volila můžete mně zmetkové nadávat do zloděju za to ta vaše topka je úžasná:-))) Volili jí akorád mladí debílci který nečtou ani program..:-)))
 
 
OSPF (neregistrovany)
+0x
 
-0x
 
24.06.2010, 14:19
Re:
Ja si to uvedomuji, jako student jsem vyzival za par korun na den. Ale stejne tak si vy musite uvedomit, ze kdyz na neco nemate, tak si to proste nekoupite. Nebudu vam nadavat za to koho jste volila. To ze jste prisla k volbam vas slechti.
 
 
Tomáš Klapka (neregistrovany)
+0x
 
-0x
 
24.06.2010, 09:35
Re:
OSPF: Vy jste asi program pirátů nečetl a předvolební diskuze v médiích nečetl že?
 
 
haf (neregistrovany)
+0x
 
-0x
 
25.06.2010, 08:16
Re:
Ono mnoha lidem nedochází podstata, zdarma stahování atd. Dříve se kopírovalo a to nevadilo ani Jandovi. Kdysi se dokonce v Tv prořekl, že má nahrané na kazetě. Podstata všeho jsou jen peníze na obou stranách.
Jen bych chtěl pirátům poradit ať změní název a vystupují proti omezování lidských práv globálně. Jako kamery ,databáze informací o lidech na každém kroku,prostě elektronika dnes zastupuje STB. Nebo vzniklé a fungující databáze o neplatičích, tak to je do nebe volající porušování lidských práv.
 
 
OSPF (neregistrovany)
+0x
 
-0x
 
25.06.2010, 10:58
Re:
Dneska se nam rozviji nova nemoc. Je to takova psychoza. Dany jedinec ma pocit, ze jakmile se vyskytne jeho jmeno v naka databazi, tak okamzite ztraci hromadu svych svobod a lidskych prav. A ten blabol s neplatici je uplne mimo. neplatic jednou neplatil tak se nemuze divit, ze si ho nekdo zanesel do databaze.
 
 
haf (neregistrovany)
+0x
 
-0x
 
25.06.2010, 15:18
Re:
Blábole jde o lidská práva, ne o dluhy. Od toho je soudní a výkonná moc. Určitě ne, soukromé databáze.
 
 
OSPF (neregistrovany)
+0x
 
-0x
 
28.06.2010, 07:52
Re:
A proc by si nekdo nemohl udelat databazy dluzniku??? Tobe kdyz nekdo dluzi penize tak si ho jako nezapies? A kdyz ti dluzi vice lidi tak uz z toho mas databazy. Tady krade kazdej druhe, cikani parazituji na state, krade se v kramech, vykradaji se auta a kdyz si nekdo dovoli udelat si databazi lidi kteri predtim uz kradli nebo neco dluzi tak je jeste zlej.
 
 
OSPF (neregistrovany)
+0x
 
-0x
 
24.06.2010, 14:20
Re:
Cetl a sledoval. Bohuzel z debat si pamatuji pouze debatu nakeho dredare z piratu s Paroubkem a Necasem ve ktere se pan pirat ke slovu moc nedostal. V programu piratu je jen nekolik obecnych zminek o tom jak by chteli resit duchody a zdravotnictvi, ale nic konkretniho. Zadne navrhy jak zmeny docilit a uz vubec zde neni zminka o tom, jak by tyto zmeny chteli prosadit.
 
 
Jaroslav Kučera (neregistrovany)
+0x
 
-0x
 
25.06.2010, 11:19
Re:
To je zajímavé!
Protože pan předseda Bartoš (jiného dredaře z ČPS neznám ;-) ) se do televizní debaty s Paroubkem a Nečeasem nikdy nedostal. Česká televize vždy držela své "favority" a ostatní striktně oddělené, protože co kdyby náhodou byli tito "favorité" převálcováni.
 
 
OSPF (neregistrovany)
+0x
 
-0x
 
28.06.2010, 07:53
Re:
Nevim kdo to byl, byl tam jeste nekdo, bylo to ramci nakych otazek Vaclava Moravce. Urcite to najdes nekde na internetu
 
 
haf (neregistrovany)
+0x
 
-0x
 
25.06.2010, 08:20
Re:
Myslím pirátům po důchodech nic není,ale mohly by zablokovat z 6% procenty kde co. Nebojte ODS důchody pořeší a slovo důchod bude minulost,bude nové žebrák.
 
 
Tomáš Klapka (neregistrovany)
+0x
 
-0x
 
24.06.2010, 09:36
Re:
to druhé "nečetl" mělo být "neviděl"
 
 

Jste spokojeni s Vaším internetem?

O2 Internet ADSL

Za 600 Kč měsíčně. Pouze připojení k internetu ADSL bez hlasových služeb. . Bez smluvního úvazku! Od 13. měsíce je účtována cena dle ...

U:fon

Mobilní připojení k internetu s nízkým měsíčním paušálem.Mobilita po celé ČR. Obvyklá rychlost 400-700 kb/s (v ideálních podmínkách ...

TERMS a.s.

Termsnet Naked ADSL - vysokorychlostní internet bez nutnosti platit za pevnou linku. ADSL již od 398 Kč/měsíc.!! ...

T-Mobile

Při uzavření smlouvy na 24 měsíců 599 Kč na prvních 12 měsíců (dále 699 Kč) + ADSL modem (4xETH+WiFI+ADSL 2+) za 1 Kč. ...