Úvod > Články > Jak jsme využívali mobilní telefony na Štědrý den a na Silvestra?

Jak jsme využívali mobilní telefony na Štědrý den a na Silvestra?

Vánoční svátky jsou už za námi a jako každý rok zveřejnili operátoři informace o tom, kolik jsme na konci roku provolali minut, prosurfovali dat a odeslali SMS.

Jak jsme využívali mobilní telefony na Štědrý den a na Silvestra?

Zatímco na Štědrý den jsme volali o trochu více než během loni, na Silvestra počet hovorů klesl. Odeslali jsme také méně SMS a MMS zpráv než v roce 2018. Objem přenesených dat byl ale během obou dnů rekordní, pro přání jsme totiž více využívali sociální sítě a e-mail

Na konci roku využili zákazníci Vodafonu o 63 % více dat než loni. Největší provoz operátor zaznamenal mezi 21. a 22. hodinou.

Počet hovorů vzrosl o 4 % na více než 18 milionů hovorů. Zahraniční hovory mířily nejčastěji do Německa, na Slovensko a na Ukrajinu. Počet poslaných zpráv naopak klesl o 11 % na Štědrý den a o 2 % na Silvestra. Snížil se také počet odeslaných MMSek.

Rostoucí podíl datových služeb potvrdilo i O2. "Díky našim novým tarifům a rostoucímu podílu chytrých telefonů stoupá datový provoz po celý rok a ani Štědrý den nebyl výjimkou – naši zákazníci využili o 110 % více dat než o loňských Vánocích," uvedla isková mluvčí O2 Lucie Jungmannová.

„Silvestrovská noc potvrdila celoroční rostoucí trend ve spotřebě dat. Zákazníci O2 využili na Silvestra téměř o 111 procent více dat než v loňském roce, což představuje rekord v objemu přenesených dat. Prostřednictvím mobilních dat, tedy e-mailu, zpráv nebo videí v messengerech a na sociálních sítích přála svým blízkých řada Čechů,“ doplnila Jitka Pajurková z tiskového oddělení O2.

Modrý operátor spojil 24. prosince 13,4 milionu hovorů, což je o 2 % více než loni, a přenesl 15,7 milionu SMS, tedy o 14 % méně než před rokem.

Na Silvestra si zákazníci O2 volali stejně jako v roce 2018, uskutečnili 16,1 milionu hovorů, a to nejčastěji mezi půlnocí a jednou hodinou ráno. V tento den se také odeslalo 9,9 milionu SMS a 267 tisíc MMS.

T-Mobile pak během Štědrého dne zaznamenal téměř 16 milionů hovorů, o 2 % více než v roce 2018. Zároveň se v jeho síti přeneslo 19 milionů SMS a 561 tisíc MMS. 

Nejvíce textovek zákazníci magnetového operátora posílali mezi 9:00 a 9:15, a to konkrétně 490 tisíc. MMS se nejvíce posílaly před 13. hodinou.

Poslední den v roce ale u T-Mobile kles počet hovorů i SMS. Během celého dne operátor spojil 22,3 milionu hovorů a přenesl 13,7 milionu SMS a 327 tisíc MMS. Nejrušnější byla tradičně první čtvrthodina nového roku.

Také u T-Mobile vzrostl datový provoz, oproti minulým Vánocům to bylo o 43 %. Během oslav nového roku pak celkový datový provoz vzrostl dokonce o 46 %.

2. 1. 2020

Autor: Redakce DSL.cz

Témata

3G4GLTEmobilní internetmobilní telefonO2T-MobiletelekomunikaceVodafone

Sdílejte

Související nabídka

Tarif
Poskytovatel
Cena za měsíc
 
Cena za měsíc: 399 Kč

Přečtěte si také

 

Telly TV rozšířila nabídku stanic v HD rozlišení

Internetová Telly TV od 25. května navýšila počet kanálů, které mohou diváci sledovat v HD rozlišení. Celkem jich má...

 

Rychlosti mobilního internetu na DSL.cz v dubnu 2020

Rychlosti mobilního internetu v dubnu klesaly v celé České republice. Podívejte, jaké hodnoty jsme tentokrát...

 

Operátoři začali účtovat nový poplatek za převod nespotřebovaného kreditu

V dubnu se zrychlila a zjednodušila pravidla pro přechod k jinému operátorovi. Operátoři už nemohou účtovat sankce...

Nejčtenější články

Vyzkoušeno: O2 Smart Box má lepší Wi-Fi!

 

Smart Box od O2 jsme již testovali v roce 2017. Protože nám zákazníci stále píší dotazy, jak je to doopravdy s...

Na Skylinku končí Eurosport a s ním i exkluzivní tenis

 

Skylink oznámil, že 31. května opustí programovou nabídku několik kanálů, mezi kterými je i Eurosport. Diváci tak...

Nordic Telecom aktualizoval nabídku 5G internetu

 

Nordic Telecom od 1. května mění své tarifní portfolio. Upravil rychlosti, ceny i názvy 5G internetu a zavedl...