O2 zveřejnil plán vypínání 3G sítě na území České republiky. Ve třech fázích uvolní frekvence, které využije k rozvoji 4G a 5G technologie.

O2, stejně jako Vodafone, vydal tiskovou zprávu s plánem pro vypínaní 3G sítě a rozvoj 4G a 5G sítí. Starší technologii vypne ve třech časových fázích:
„Zahajujeme historicky nejrozsáhlejší modernizaci naší mobilní sítě. Během následujících let postupně ve spolupráci se společností CETIN vyměníme technologii na všech základnových stanicích. Cílem projektu je přinést našim zákazníkům ještě rychlejší a spolehlivější 4G (LTE) mobilní internet a zároveň spustit v modernizovaných lokalitách síť 5G. Naše síť tak bude připravena na další nárůsty spotřeby dat a připojení dalších zařízení, například pro práci z domova, pro rozšířenou nebo virtuální realitu, pro chytré systémy řízení dopravy a podobně. To všechno s nejpřísnějšími bezpečnostními standardy, jaké nám garantuje Cetinem vybraný evropský dodavatel technologie pro mobilní síť, společnost Ericsson,“ uvedl Jan Hruška, technický ředitel společnosti O2.
Zákazníci, kteří využívají 3G připojení, bude operátor informovat přes SMS nebo e-mail. Ostatní zákazníci změnu nepocítí, protože volání a SMS se automaticky přepnou do 2G sítě. Pro využívání mobilního internetu pak stačí mít mobilní telefon a SIM kartu, které podporují 4G/LTE.
19. 3. 2021
Autor: Redakce DSL.cz
3G4G5GLTEmobilní internetO2telekomunikace
Generativní umělá inteligence se rychle prosazuje v reklamním průmyslu. Firmy ji využívají k rychlejší a levnější...
Slavia pojišťovna řeší rozsáhlý únik citlivých dat, ke kterému došlo kvůli chybě na straně dodavatele. Mezi uniklými...
Interní studie společnosti Meta zjistila, že rodičovský dohled ani nástroje rodičovské kontroly výrazně neomezují...
ByteDance uvedl nový AI model Seedance 2.0 pro generování videí. Na čínských sítích se stal virálním a někteří ho...
Čeští mobilní operátoři reagují na aktuální situaci na Blízkém východě a aktivují zákazníkům v regionu bezplatná...
V lednu rychlost Wi-Fi internetu vzrostla. Podívejte se, jak skončil váš poskytovatel a u kterého z nich jsme...