Aplikace v mobilních telefonech nebo tabletech pomohou studentům s učením jazyků, přípravou na maturitu a na zkoušky na vysoké škole, s jejich pomocí ale mohou najít i brigádu, připravit si rozvrh či zjistit, kam jít na oběd. Chceme vás upozornit na ty nejvyužívanější, které se dají v základní verzi většinou stáhnout do mobilů, tabletů a IPadů zdarma.
Evernote je aplikace pro tvorbu a sdílení poznámek. Dokáže v reálném čase synchronizovat různá zařízení, takže své nejdůležitější informace máte stále k dispozici. V aplikaci si můžete uložit nejen textové poznámky, ale i nafocené snímky, natočené video nebo hlasový záznam spolu s textem.
Pro rychlé psaní poznámek lze využít i aplikaci Google Keep. Aplikace umožňuje ukládání hlasových nahrávek, fotografií a seřazení barevných poznámek na virtuální nástěnce, u všech je možné nastavit také upozornění.
Velmi propracovaný úkolovník se štítky pro různé nástěnky je aplikace Trello o které jsme nedávno prali podrobnou recenzi. Vytvoříme v ní sestavy úkolů zadaných, splněných a nesplněných, nabízí propracovaný systém evidence projektů, činností a úkolů, do aplikace lze nahrávat dokumenty, obrázky, sdílet data z nástěnky či spolupracovat s jinými lidmi.
Aplikací na evidenci školních rozvrhů v češtině je Timetable. Do aplikace můžete zadat váš rozvrh a nechybí ani možnosti sdílení rozvrhu mezi všemi vašimi zařízeními.
Oblíbenou je také aplikace Dropbox, jež umožňuje, aby všechny fotografie, dokumenty a videa byly k dispozici na jednom místě. Je to vlastně universální cloudové úložiště ke kterému máte vždy snadný přístup přes stránky ve webovém prohlížeči, nebo stejnojmennou aplikaci.
Velice oblíbené jsou aplikace se slovníky od společnosti DIC-o. Například anglicko-český slovník má jednoduché rozhraní, ve kterém lze upravit velikost písma a barvu pozadí. Obsahuje 170 tisíc výrazů a je offline, takže je vždy po ruce. Studenti stahují také Duolingo, interaktivní aplikaci k výuce jazyků, jež nenásilnou formou učí a následně se studentem opakuje vybraný jazyk.
Pokud však mluvíte pouze česky, nabízí se vám ke studiu jen angličtina. Jestliže již angličtinu ovládáte, můžete s Duolingo studovat i italštinu, francouzštinu, španělštinu, němčinu a portugalštinu. Pomoci při studiu může určitě také Google překladač, s jehož pomocí přeložíte slova i věty do desítek jazyků i s přesnou výslovností. Anglickou gramatiku je možno procvičit s aplikací English Grammar in Use.
Aplikace od českého autora Taháky do kapsy nabízí taháky z osmi předmětů, včetně matematiky, fyziky, biologie i dějepisu. Taháky můžete sdílet či ukládat k oblíbeným pro budoucí snadnější nalezení. V aplikaci jsou k dispozici rovněž testy na slovíčka, jazykové fráze v několika jazycích a zajímavé texty v angličtině.
Důležitou pomůckou do hodin chemie je aplikace Periodická tabulka. Ta zobrazuje tabulku prvků včetně zařazení, přehledových, atomových a termodynamických vlastností spolu s diagramem elektronového obalu.
S aplikací Autoškola si můžete pro změnu v mobilu zkoušet testovací otázky, a připravit se tak na zkoušku v autoškole.
Aplikace Zones Referáty pro Android nabízí vypracované práce na řadu témat z různých předmětů. Nevýhodou pro české uživatele je to, že aplikace pochází ze Slovenska, takže neobsahuje oblast českého dějepisu. Najdeme zde ale například ekonomii, management, náboženství, pedagogiku, právo, psychologii a umění.
Ti, kdo maturují z angličtiny určitě ocení aplikaci Bridge Maturita. Připraví je na novou maturitu, procvičí listening, reading a didaktický test, ukáže jak psát writing a co povídat při speaking. V aplikaci Maturita Quiz je pro změnu široký výběr dalších předmětů a s nimi spojené maturitní otázky. Kvízovou formou si tak student vyzkouší, co umí, a co by mohl zlepšit.
Aplikací, které mohou studenti využívat neustále přibývá. Některé z nich jsou oblíbenější a jsou o něco lépe hodnoceny, než druhé. Pravdou je, že studenti aplikace využívat většinou umí a ostatní uživatelé chytrých zařízení se mohou jejich výběrem a hodnocením inspirovat.
7. 4. 2016
Autor: Redakce DSL.cz
Vláda oznámila, že pracuje na aplikaci eDoklady, která by od nového roku měla být alternativou k občanskému průkazu.
Montana se stala prvním státem USA, který zakázal populární aplikaci TikTok. Očekává se, že společnost zákon napadne...
Waze v systému Android Auto záměrně zakázal většinu hlasových příkazů. Hlasová navigace funguje pouze pro...
T-Mobile představil limitovanou předplacenku se 100 GB dat, za kterou zaplatíte jen 300 Kč měsíčně. A každé 12...
Společnost Netflix rozšířila nová pravidla pro sdílení hesel do dalších více než 100 zemí. Za využívání účtu mimo...
CETIN od dubna zařadil do svého portfolia nový tarif, který umožní na optických přípojkách využívat rychlost až...