Úvod > Články > Studentský život se díky mobilním aplikacím rychle mění a digitalizuje

Studentský život se díky mobilním aplikacím rychle mění a digitalizuje

Aplikace v mobilních telefonech nebo tabletech pomohou studentům s učením jazyků,  přípravou na maturitu a na zkoušky na vysoké škole, s jejich pomocí ale mohou najít i brigádu, připravit si rozvrh či zjistit, kam jít na oběd. Chceme vás upozornit na ty nejvyužívanější, které se dají v základní verzi většinou stáhnout do mobilů, tabletů a IPadů zdarma.

Studentský život se díky mobilním aplikacím rychle mění a digitalizuje

Aplikace pro psaní poznámek, úkolovníky a rozvrhy

Evernote

Evernote je aplikace pro tvorbu a sdílení poznámek. Dokáže v reálném čase synchronizovat různá zařízení, takže své nejdůležitější informace máte stále k dispozici. V aplikaci si můžete uložit nejen textové poznámky, ale i nafocené snímky, natočené video nebo hlasový záznam spolu s textem.

Evernote

Google Keep

Pro rychlé psaní poznámek lze využít i aplikaci Google Keep. Aplikace umožňuje ukládání hlasových nahrávek, fotografií a seřazení barevných poznámek na virtuální nástěnce, u všech je možné nastavit také upozornění.

Google Keep

Trello

Velmi propracovaný úkolovník se štítky pro různé nástěnky je aplikace Trello o které jsme nedávno prali podrobnou recenzi. Vytvoříme v ní sestavy úkolů zadaných, splněných a nesplněných, nabízí propracovaný systém evidence projektů, činností a úkolů, do aplikace lze nahrávat dokumenty, obrázky, sdílet data z nástěnky či spolupracovat s jinými lidmi.

Trello

Timetable

Aplikací na evidenci školních rozvrhů v češtině je Timetable. Do aplikace můžete zadat váš rozvrh a nechybí ani možnosti sdílení rozvrhu mezi všemi vašimi zařízeními.

Timetable app

Dropbox

Oblíbenou je také aplikace Dropbox, jež umožňuje, aby všechny fotografie, dokumenty a videa byly k dispozici na jednom místě. Je to vlastně universální cloudové úložiště ke kterému máte vždy snadný přístup přes stránky ve webovém prohlížeči, nebo stejnojmennou aplikaci.

Dropbox

Aplikace k výuce jazyků

Velice oblíbené jsou aplikace se slovníky od společnosti DIC-o. Například anglicko-český slovník má jednoduché rozhraní, ve kterém lze upravit velikost písma a barvu pozadí. Obsahuje 170 tisíc výrazů a je offline, takže je vždy po ruce. Studenti stahují také Duolingo, interaktivní aplikaci k výuce jazyků, jež nenásilnou formou učí a následně se studentem opakuje vybraný jazyk.

Pokud však mluvíte pouze česky, nabízí se vám ke studiu jen angličtina. Jestliže již angličtinu ovládáte, můžete s Duolingo studovat i italštinu, francouzštinu, španělštinu, němčinu a portugalštinu. Pomoci při studiu může určitě také Google překladač, s jehož pomocí přeložíte slova i věty do desítek jazyků i s přesnou výslovností. Anglickou gramatiku je možno procvičit s aplikací English Grammar in Use.

Duolingo

Aplikace pro využití při učení dalších předmětů

Taháky do kapsy

Aplikace od českého autora Taháky do kapsy nabízí taháky z osmi předmětů, včetně matematiky, fyziky, biologie i dějepisu. Taháky můžete sdílet či ukládat k oblíbeným pro budoucí snadnější nalezení. V aplikaci jsou k dispozici rovněž testy na slovíčka, jazykové fráze v několika jazycích a zajímavé texty v angličtině.

Taháky do kapsy

Periodická tabulka

Důležitou pomůckou do hodin chemie je aplikace Periodická tabulka. Ta zobrazuje tabulku prvků včetně zařazení, přehledových, atomových a termodynamických vlastností spolu s diagramem elektronového obalu.

Periodická tabulka

Autoškola

S aplikací Autoškola si můžete pro změnu v mobilu zkoušet testovací otázky, a připravit se tak na zkoušku v autoškole.

Autoškola

Zones Referáty

Aplikace Zones Referáty pro Android nabízí vypracované práce na řadu témat z různých předmětů. Nevýhodou pro české uživatele je to, že aplikace pochází ze Slovenska, takže neobsahuje oblast českého dějepisu. Najdeme zde ale například ekonomii, management, náboženství, pedagogiku, právo, psychologii a umění.

Zones Referáty

Aplikace pro maturanty

Ti, kdo maturují z angličtiny určitě ocení aplikaci Bridge Maturita. Připraví je na novou maturitu, procvičí listening, reading a didaktický test, ukáže jak psát writing a co povídat při speaking. V aplikaci Maturita Quiz je pro změnu široký výběr dalších předmětů a s nimi spojené maturitní otázky. Kvízovou formou si tak student vyzkouší, co umí, a co by mohl zlepšit.

Aplikací, které mohou studenti využívat neustále přibývá. Některé z nich jsou oblíbenější a jsou o něco lépe hodnoceny, než druhé. Pravdou je, že studenti aplikace využívat většinou umí a ostatní uživatelé chytrých zařízení se mohou jejich výběrem a hodnocením inspirovat.

7. 4. 2016

Autor: Redakce DSL.cz

Témata

mobilní aplikace

Sdílejte

Související nabídka

Tarif
Poskytovatel
Cena za měsíc
 
Cena za měsíc: 499 Kč
Cena za měsíc: 499 Kč

Přečtěte si také

 

Od nového roku vám místo občanky bude stačit mobilní aplikace

Vláda oznámila, že pracuje na aplikaci eDoklady, která by od nového roku měla být alternativou k občanskému průkazu.

 

Montana jako první stát USA zakázala TikTok

Montana se stala prvním státem USA, který zakázal populární aplikaci TikTok. Očekává se, že společnost zákon napadne...

 

Z aplikace Waze zmizely hlasové příkazy

Waze v systému Android Auto záměrně zakázal většinu hlasových příkazů. Hlasová navigace funguje pouze pro...

Nejčtenější články

T-Mobile představil předplacenou kartu se 100 GB dat za 300 Kč

 

T-Mobile představil limitovanou předplacenku se 100 GB dat, za kterou zaplatíte jen 300 Kč měsíčně. A každé 12...

Netflix omezuje sdílení hesel po celém světě, došlo i na Česko

 

Společnost Netflix rozšířila nová pravidla pro sdílení hesel do dalších více než 100 zemí. Za využívání účtu mimo...

CETIN přidal do nabídky optický tarif 2000/1000 Mb/s

 

CETIN od dubna zařadil do svého portfolia nový tarif, který umožní na optických přípojkách využívat rychlost až...