Úvod > Články > Studentský život se díky mobilním aplikacím rychle mění a digitalizuje

Studentský život se díky mobilním aplikacím rychle mění a digitalizuje

Aplikace v mobilních telefonech nebo tabletech pomohou studentům s učením jazyků,  přípravou na maturitu a na zkoušky na vysoké škole, s jejich pomocí ale mohou najít i brigádu, připravit si rozvrh či zjistit, kam jít na oběd. Chceme vás upozornit na ty nejvyužívanější, které se dají v základní verzi většinou stáhnout do mobilů, tabletů a IPadů zdarma.

Studentský život se díky mobilním aplikacím rychle mění a digitalizuje

Aplikace pro psaní poznámek, úkolovníky a rozvrhy

Evernote

Evernote je aplikace pro tvorbu a sdílení poznámek. Dokáže v reálném čase synchronizovat různá zařízení, takže své nejdůležitější informace máte stále k dispozici. V aplikaci si můžete uložit nejen textové poznámky, ale i nafocené snímky, natočené video nebo hlasový záznam spolu s textem.

Evernote

Google Keep

Pro rychlé psaní poznámek lze využít i aplikaci Google Keep. Aplikace umožňuje ukládání hlasových nahrávek, fotografií a seřazení barevných poznámek na virtuální nástěnce, u všech je možné nastavit také upozornění.

Google Keep

Trello

Velmi propracovaný úkolovník se štítky pro různé nástěnky je aplikace Trello o které jsme nedávno prali podrobnou recenzi. Vytvoříme v ní sestavy úkolů zadaných, splněných a nesplněných, nabízí propracovaný systém evidence projektů, činností a úkolů, do aplikace lze nahrávat dokumenty, obrázky, sdílet data z nástěnky či spolupracovat s jinými lidmi.

Trello

Timetable

Aplikací na evidenci školních rozvrhů v češtině je Timetable. Do aplikace můžete zadat váš rozvrh a nechybí ani možnosti sdílení rozvrhu mezi všemi vašimi zařízeními.

Timetable app

Dropbox

Oblíbenou je také aplikace Dropbox, jež umožňuje, aby všechny fotografie, dokumenty a videa byly k dispozici na jednom místě. Je to vlastně universální cloudové úložiště ke kterému máte vždy snadný přístup přes stránky ve webovém prohlížeči, nebo stejnojmennou aplikaci.

Dropbox

Aplikace k výuce jazyků

Velice oblíbené jsou aplikace se slovníky od společnosti DIC-o. Například anglicko-český slovník má jednoduché rozhraní, ve kterém lze upravit velikost písma a barvu pozadí. Obsahuje 170 tisíc výrazů a je offline, takže je vždy po ruce. Studenti stahují také Duolingo, interaktivní aplikaci k výuce jazyků, jež nenásilnou formou učí a následně se studentem opakuje vybraný jazyk.

Pokud však mluvíte pouze česky, nabízí se vám ke studiu jen angličtina. Jestliže již angličtinu ovládáte, můžete s Duolingo studovat i italštinu, francouzštinu, španělštinu, němčinu a portugalštinu. Pomoci při studiu může určitě také Google překladač, s jehož pomocí přeložíte slova i věty do desítek jazyků i s přesnou výslovností. Anglickou gramatiku je možno procvičit s aplikací English Grammar in Use.

Duolingo

Aplikace pro využití při učení dalších předmětů

Taháky do kapsy

Aplikace od českého autora Taháky do kapsy nabízí taháky z osmi předmětů, včetně matematiky, fyziky, biologie i dějepisu. Taháky můžete sdílet či ukládat k oblíbeným pro budoucí snadnější nalezení. V aplikaci jsou k dispozici rovněž testy na slovíčka, jazykové fráze v několika jazycích a zajímavé texty v angličtině.

Taháky do kapsy

Periodická tabulka

Důležitou pomůckou do hodin chemie je aplikace Periodická tabulka. Ta zobrazuje tabulku prvků včetně zařazení, přehledových, atomových a termodynamických vlastností spolu s diagramem elektronového obalu.

Periodická tabulka

Autoškola

S aplikací Autoškola si můžete pro změnu v mobilu zkoušet testovací otázky, a připravit se tak na zkoušku v autoškole.

Autoškola

Zones Referáty

Aplikace Zones Referáty pro Android nabízí vypracované práce na řadu témat z různých předmětů. Nevýhodou pro české uživatele je to, že aplikace pochází ze Slovenska, takže neobsahuje oblast českého dějepisu. Najdeme zde ale například ekonomii, management, náboženství, pedagogiku, právo, psychologii a umění.

Zones Referáty

Aplikace pro maturanty

Ti, kdo maturují z angličtiny určitě ocení aplikaci Bridge Maturita. Připraví je na novou maturitu, procvičí listening, reading a didaktický test, ukáže jak psát writing a co povídat při speaking. V aplikaci Maturita Quiz je pro změnu široký výběr dalších předmětů a s nimi spojené maturitní otázky. Kvízovou formou si tak student vyzkouší, co umí, a co by mohl zlepšit.

Aplikací, které mohou studenti využívat neustále přibývá. Některé z nich jsou oblíbenější a jsou o něco lépe hodnoceny, než druhé. Pravdou je, že studenti aplikace využívat většinou umí a ostatní uživatelé chytrých zařízení se mohou jejich výběrem a hodnocením inspirovat.

7. 4. 2016

Autor: Redakce DSL.cz

Témata

mobilní aplikace

Sdílejte

Související nabídka

Tarif
Poskytovatel
Cena za měsíc
 
Cena za měsíc: 499 Kč
Cena za měsíc: 499 Kč

Přečtěte si také

 

Google se poprvé vyjádřil ke kauze Huawei

Google se konečně vyjádřil ke kauze Huawei. Na stránce podpory reagoval na to, že na nových zařízeních této značky...

 

Facebook přidá na Messengeru možnost biometrického zabezpečení

Smartphony nabízí velké množství zabezpečovacích metod – od gest, pinů, hesel až po biometriku. Tyto možnosti...

 

Huawei využije data od TomTom, Google Mapy už nepotřebuje

Huawei se stále vypořádává s důsledky sankcí ze strany USA. Ve svých telefonech nemůže využívat aplikace od Googlu...

Nejčtenější články

Cetin investuje stamiliony do zavedení rychlého internetu na vesnicích

 

Cetin dostane z evropských fondů dotaci ve výši 338 milionů korun na vybudování internetových přípojek v méně...

Naměřené rychlosti internetu na DSL.cz v lednu 2020

 

Jak rychle jsme v lednu surfovali na internetu? Který poskytovatel měl tentokrát nejrychlejší připojení? Podívejte...

Víme, kde se od nového roku připojíte k 5G internetu!

 

Vysokorychlostní internet Nordic 5G nebo Nordic 5G Plus se od nového roku rozšířil do dalších lokalit. Podívejte se...